Milleks Loksale linnapea?

1466

ILMI TERNOVSKAJA,
Loksa linnavolikogu liige

Minu arvates ei ole Loksa linnavalitsuse töökorraldus rahuldaval tasemel ja selle eest vastutab linnapea. Juba aastaid ei otsustata volikogus enam midagi, arutelud puuduvad. Kõik õigused on antud linnavalitsusele, õigemini linnapeale isiklikult. Ma ei saa aru, milleks seda vaja on? Loksa linn ei anna enam ammu linna mõõtu välja. Elanike arv on 2600 ja arv jätkab kukkumist. Aga ametnikke on linnavalitsuse struktuuris 20. Mis tööd väikeses linnas ametnikearmee hommikust õhtuni teeb?
Millegipärast ei paista aga kuskilt välja, et linnapea midagi Loksal üldse teeks, sest teda näeb siin nagu kuuvarjutust. Kas linnapea töökohustusteks on ainult info edastamine allasutuste juhtidele ja linnavalitsuse koosolekute juhtimises paar korda kuus? Või volikogu koosolekul käimine ja kontrollimine, et kõik ikka hääletaksid nii nagu talle sobiv on? Vahel võtab linnapea ka elanikke vastu, aga enamik ajast tema autot linnavalitsuse juures ei näe. Kas linnaelanikel oleks õigus teada, millised sõite tehakse linnavalitsuse autoga? On need töösõidud või siis isiklikud või Keskerakonna sõidud? Tundub, et nii väike linn   peab kinni maksma linnapea erasõidud või Keskerakonna sõidud. See on ennekuulmatu.
Jääb mulje, et kõik positiivse, mis linnas toimub, kirjutab linnapea enda nimele. Näiteks, kui uus firma siin tegutsema hakkas, kirjutas sellest Loksa Elus linnapea, nagu see olekski tema teene. Kui aga midagi on linnas halvasti, siis Loksa Elu järgi oleksid selles süüdi linnapeale mittesobivad volikogu-liikmed või Kuusalu vallajuhid. Asi on muutunud juba naeruväärseks.  Ehk  aitab  juba enesekiitusest Loksa Elus?
Linna arengukava on täitmata juba kümme aastat. Lubatud on laululava, staadionit, tehtud pole mitte midagi. Linna juhtimisel tundub olevat ainus loosung „kõik müügiks!“. Loksa Elus enesekiitmise kõrval on ruumi vaid müügikuulutustele, kus iga hinna eest soovitakse maha müüa kõik linnavara. Kas elanike käest on üldse küsitud, et kas ollakse nõus kogu linna vara müügiga? Olen volikogus mitu korda küsinud, mida tehakse vara müügist saadud rahaga, kuid linnapea vaikib. Nüüd võeti vastu ka uus kord ja ebameeldivatele küsimustele ei peagi enam linnapea vastama, võib delegeerida ametnikele. Või kardab linnapea haldusreformi, et kui Loksa Kuusaluga liidetakse, siis ei saa enam linnavara müüa?

Eelmine artikkelPOLITSEIKROONIKA
Järgmine artikkelAnija valla komisjon loob mudelit maale kiire interneti saamiseks