JUHAN TRUMP sai Riho Pätsi Koolimuusika Fondi preemia

2996

Laureaaditunnistusega kaasneb hõbemärk ja 800 eurot.

Aruküla huvialakeskuse Pääsulind muusikaõpetaja ning helilooja Juhan Trump sõnas, et Riho Pätsi Koolimuusika Fondi 2015. aasta laureaadi tiitel oli talle üllatus: „Viimane lastelaulik ilmus mul 2011. aastal ja lastelauludega CD 2012.  aastal.  Seega  ei  saa  tunnustust siduda konkreetse üllitisega.”
Mille eest Juhan Trump laureaadiks valiti, kuuleb ta reedel, 23. oktoobril, kui saab Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis Riho Pätsi Koolimuusika Fondi 2015. aasta laureaaditunnistuse.
„Praegu olen veel võrdlemisi teadmatuses,” tõdes helilooja. Koos tunnistusega saab ta ehtekunstniku Jaan Pärna kujundatud hõbedase rinnamärgi ning stipendiumi 800 eurot.
Ta sõnas, et töö käib uue lastelaulikuga, mis on plaanis välja anda järgmisel aastal: „Laulikus on kõik uued laulud, kuid noodiraamat ise mahult ja stiililt saab olema võrdlemisi sarnane eelmise laulikuga. Kokku on seal umbes 30 laulu.”
Juhan Trumpi esimesed laulud jõudsid avalikkuse ette 1989. aastal. Tema loominguga on ilmunud autorilaulude CD „Öine laul” ja lastelauludega heliplaat „Väike laul   sõbrale”.   Noodiraamatuid  on   trükitud   4,   lastelaulude   kogumikud „Laulud”, „Laula või ise”,  „Hooli  ja  hoia”  ning  flöödi­palade  kogumik  „Piparkoogimaja”.
Möödunud aasta lõpus jõudis Arukülas lavale Juhan Trumpi lavastatud muusikal „Lugu kahest ajalehepoisist”, kus osalesid Aruküla põhikooli ja huvialakeskuse Pääsulind lapsed.
Helilooja sõnas, et on loonud laule kokku umbes 100, kuid see number pole tema jaoks oluline: „Olen avaldanud oma lastelaulikutes ka mõned sellised laulud, mis olen teinud algselt iseendale laulmiseks. Kui tekst lubab, saab seda kasutada ka lastelaulu väljaandes.”
2015. aasta laureaate on 4, lisaks Juhan Trumpile muusikaõpetaja Kadi Härma, klaveripedagoog Liina Jarovaja ja muusikapedagoogika uurija Anu Sepp. Koos laureaatide õnnitlemisega esitletakse üritusel esmatrükki Riho Pätsi 1957. aasta heliloomingust noortele – „20 pala viiuliduole.”
Eelnevatel aastatel on helilooja laureaaditiitli  saanud Olav Ehala, Rene Eespere, Piret Rips, Rein Rannap, Tauno Aints, Tõnu Raadik, Mart Siimer, Veljo Tormis, Priit Pajusaar, Riine Pajusaar.

Eelmine artikkelPOLITSEIKROONIKA
Järgmine artikkelTeavitamise tähtsusest