Imeline jõulukontsert Arukülas

1110

„Jõuluaeg on imeline“ – sellist pealkirja kandis üks paljudest pühapäeval Aruküla rahvamajas kõlanud jõululauludest. Kolmanda advendikontserdi sisustasid õpetaja Külli Oviri juhendatud koolikoorid: lastekoor, poistekoor ning mudilaskoor. Külalistena osalesid ansambel Pilvelõhkujad ning noored instrumentalistid Aruküla huvialakeskusest Pääsulind.

Lauluõpetaja Külli Oviri mõte lahutada kooride  jõu­­­l­u­­­­­­­esi­­nemine tavapärasest põhikooli veerandilõpu aktusest andis minu arvates nauditava tulemuse ning seepärast julgen seda ideed soovitada ka teistele. On ju kooli jõulupeo publik häälestatud tavapäraselt jõuluvana ootusele ning ihaldusväärse kommikoti omandamisele.
Koolikooride advendikontserdile kogunesid inimesed aga eesmärgiga nautida laste laulu.

Ja nautimisväärset jagus! Dirigendi pidev ja tulemusrikas töö on kooridele andnud arvestatava kunstilise taseme, mida ei suutnud väärata isegi gripihooaeg. Advendikontserdi kava oli algusest lõpuni jõulumeeleolus. Usun, et kõnealune oli tänavustest Aruküla advendikontsertidest meeleolukaim. Vaheldust pakkusid Pääsulinnu muusikakooli instrumentalistid, kes olid samas ka ülesastunud kooride lauljad. Nemad rikastasid koorilaule flöödi või viiuli vahesoolodega. Üht poistekoori laulu saatis koorilauljatest koosnev bänd. Kontserti elavdasid koolidirektor Avo Mölsi ning õppealajuhataja Maire Palusoo vaimukad teadvustused.

Soovin kõigile Sõnumitooja lugejatele kaunist jõuluootuse aega ning sekka sarnaseid mõnusaid kontserdielamusi, mis panevad uskuma, et jõuluaeg on imeline!

Eelmine artikkelEsmakordselt valla meistrid ujumises
Järgmine artikkelKuusalus tehti ajalugu – muusikakoolil on sümfooniaorkester