Aruküla motokrossil oli sadakond osalejat

1359
Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president, Aruküla motokrossi üks korraldajaid Andre Sepp annab Raasiku valla lipu paraadi ees sõitnud ratturitele.

Aruküla külje all Kurgla krossirajal peeti 6. korda motokrossivõistlust.

Laupäeval, 5. septembril Arukülas vallamaja ees paraadrivistusega alanud motokrossi üks korraldajatest, Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp sõnas, et Raasiku vald on omanäoline, sest seal tegutsevad üle 20 litsentsiga motosportlase, mis teeb vallast ühe motorikkama omavalitsuse.
Ka osalejate poolest oli selle-aastane kross rikkalik – nii palju võistlejaid pole varem olnud ning korraldajad rõõmustasid, et võistlus aina kasvab ning motokogukond muutub tugevamaks.
Traditsiooniliselt algas krossivõistlus keskpäeval rivistusega vallamaja juures, kus tervitussõnad ütlesid vallavanem Raivo Uukkivi, korraldusmeeskonna liige Andre Sepp ning peakorraldaja Are Kaurit. Sissejuhatuse tegid Nõmme Kalju jalgpalliklubi tantsutüdrukud.
Enamik võistlejaid olid tulnud kaugemalt, kuid kui paluti tõsta käsi Raasiku valla motosportlastel, oli ka neid paraadirivis paarkümmend.
Andre Sepp märkis, et Raasiku vallas on viljakas motopinnas, mida tuleb kasta ning selleks on loodud motokrossi võistlus: „Seekord oleme keskendunud motoperekondadele. Iga sportlane võistleb küll oma rattaga individuaalselt, aga võistlusvorm saab alguse perekonnast ja toetajatest.“
Krossivõistlust korraldas 15liikmeline meeskond – krossifanaatikud ning nende perekonnad. Võistlusraja ääres toetajate telgis pakkusid perenaised head-paremat kehakinnitust. Raasiku vallaga on seotud ka võistluse toetajad ja sponsorid, kes panid välja loterii auhinnad.
Peakorraldaja Are Kaurit, kellele kuulub seni kõrgeim koht motospordi maailmameistrivõistlustelt, sõnas, et krossivõistlus on suure sisuga eriline päev ning tõi võrdluse ilmaga – võistlusele eelneval ööl sadas kõvasti vihma, mis muutis raja mudamülkaks, võistluspäeva alguses paistis aga päike: „Kes tahab elus kaugele jõuda ning seda, et päike säraks, peab tegema enne palju musta tööd. Nii tegid ka sõitjad, kes rada hommikul pori ning muda sees katsetasid.“
Paraadkolonn võistlejate, kohalike mootorratturite ja ATV-sõitjatega liikus läbi Aruküla aleviku Kurgla krossirajale.
Võisteldi   erinevates   masina­klassides – 50cc juunior, 50cc, 65cc, 85cc, harrastajad, MX Open ja algajad.

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelVandaalitsemistest mitmel pool