Tänavused torupillipäevad olid järjekorras seitsmendad. Torupillimängijad saavad alates 1997. aastast kokku üle aasta. Kolmel esimesel korral olid kontserdid Palmses, 2001. aastast hakati esinema laiemalt, lisaks Palmsele, Käsmule ja Altjale veel Viinistul ning Turbuneemes, 2005. aastal ka Kuusalus. Toimumisaeg on alati sama – augusti esimene nädalavahetus. Traditsiooniliselt on laupäeva õhtul simman koos ansambliga Kukerpillid.
Lahemaa Rahwamuusikute juhendaja Viivi Voorand nimetab torupillipäevadele musitseerima kogunejaid toredaks sõpruskonnaks, kes hindab lisaks ühisele pillimängimisele ja teiste esinemise nautimisele ka koos jutuajamist, laulmist ning tantsimist.
Publikumagnetiks on kujunenud torupillimängijad Iirimaalt ja Hollandist. Kõigil seitsmel korral on kaasa teinud tuntud iiri torupillimängija Neillidh (Neil) Mulligan, kes hakkas Eestisse kaasa tooma ka oma vendi Tom Mulligani (flööt) ja Colum Mulligani (laul). Seekord esinesid nad koos Neili poja Fiachra Mulligani (viiul) ja Scean O Broin` iga (flööt). Iirimaale sattunu võib Mulliganide pere musitseerimist minna kuulama Dublinis Tom Mulliganile kuuluvasse Cobbelstone pubisse.
Hollandist on torupillipäevade sagedased külalised Jeroen de Groot ja šoti torupilli mängiv Willem Taanman. Šoti torupillidega esinesid tänavu veel hollandlased Gerry Buur, Nathalie Dirkzwager ja Ko Verkaik.
Eesti torupillilugusid mängisid Kadri Mägi, Lilian Kapp ja Priit Laatre. Rahvapille tutvustasid Andres, Mart ja Andres jun Abro Tallinnast. Palmses esinesid Kose rahvamuusikaansambel Pillipiigad ja ansambel Linnutaja Vändrast. Lahemaa ansamblis on viis torupilli-mängijat ja esitatakse ka torupillilaule.
Publikut jätkus kõikidele kontsertidele. Oli ka neid, kes käisid torupillilugusid kuulamas mitmel pool. Kõige rahvarohkem oli Palmse kõrtsis, kus esinemine läks sujuvalt üle simmaniks.
Viimasel neljal korral on peakorraldaja olnud Viivi Voorand. Ta meenutab, et algusaegadel oli lihtsam, siis hoolitsesid torupillipäevade läbiviimise eest Lahemaa rahvuspargi töötajad eesotsas direktor Aarne Kaasikuga. Rahastas Lahemaa fond, eelarve ületas 100 000 krooni. Kui reformide käigus lõpetati looduskaitsealadel museaalse ja kultuurilise tegevuse rahaline toetamine, võttis Lahemaa rahvamuusikaansambel korraldamise enda kanda. Toetussummade taotlemiseks tuleb kirjutada projekte. Tänavusi torupillipäevi toetasid kultuuriministeerium, kultuurkapital, Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, Eesti Muusikaõpetajate Liit.
Perekond Ponn Turbuneemest valmistas ja pakkus oma koduõues laupäeval torupillipäevalistele lõunasöögi.
Viivi Voorand: „Suur tänu kõigile abilistele. Me ei tee mammutfestivali. Arutasime iirlaste ja hollandlastega enne nende ärasõitu, et ongi kihvt, kui ollakse publikule lähedal. Rahvamuusikat tehakse südamega ning rahva seas, mitte lavalt. Neil Mulligan kiitis, et seekord olid erilise fiilinguga kontserdid, aura oli erakordne. Jätsime jällenägemiseni järgmise korrani. Ka hollandlased ütlesid, et on valmis kahe aasta pärast tagasi tulema.”