Vihasoo algkool avas uksed 1. septembril 1987 ning kogu selle aja on majas töötanud direktor MARIKA ASTOR ja klassiõpetaja ELNA LINKVIST.
Reede, 3. mai oli Vihasoo lasteaias-algkoolis seotud sünnipäeva tähistamisega – 25 aastat tagasi ehitas Loksa kolhoos kaks aastat varem rajatud lasteaia juurde kooliosa ning see on töötanud tänini. Sel õppeaastal on Vihasoo 6klassilises algkoolis 40 õpilast ja 3 klassiõpetajat.
Juubelile pühendatud päev algas neljanda kodulookonverentsiga, mis tänavu oli oma koolist. Õpilased tegid koos õpetajatega ülevaate kooli ajaloost ja sellest, mis on toimunud ka pärast tunde – huvitegevusest, eriti rahvatantsust, sest esimesest õppeaastast alates on õpilased tantsinud õpetaja Elna Linkvisti käe all.
Õpetaja Mari Sarve juhendamisel tutvustasid 5.-6. klassi õpilased kooli vilistlaste vastuseid Facebooki kaudu saadetud küsitlusele – vastajaid oli kümmekond.
Paluti meenutada, mis koolis kõige enam meeldis, ning kirjutada meeldejäänud sündmustest, nimetada lemmikraamatuid, ka seda, kus hiljem õpitud, milline eriala valitud ja miks, ning loetleda kaugemaid-huvitavamaid kohti, kus käidud.
Kodulookonverentsile järgnenud aktusel, kus koolilapsed esinesid väikese kontserdiga, sõnas direktor Marika Astor: „Täna on selles koolimajas 4528. koolipäev. Õpilasi on selle ajaga olnud 245, neist poisse 126 ja tüdrukuid 119. Õpetajaid on olnud 16, koolikokki 5, majandusjuhatajaid 3, majahoidjaid 2, koolikoristajaid 3. Kõik nad on täna siia kutsutud. Meie tööandjad on olnud Harjumaa haridusosakond, Loksa külanõukogu, Loksa vald ja nüüd on Kuusalu vald. Kõik meie tööandjad on olnud näoga kooli poole. Suur aitäh neile selle eest!“
Direktor lisas, et õppetegevus on olnud tulemusrikas, riiklike tasemetööde tulemused on alati üle Harju keskmise: „Tähtis on, kuidas me lapsed elus edasi jõuavad. Me kooli vilistlaste seas on keskkooli kuld- või hõbemedaliga lõpetanuid ja edukaid tudengeid. Neist on tulnud õpetajaid, juriste, energeetikuid, ehitajaid, kokki ja teisi spetsialiste. Me esimesed õpilased on 32-33aastased, juba ameti peal ja nende lapsedki jõudnud Vihasoo kooli. Tänan kõiki me kooli väärtuste edasikandmise eest, olgu selles majas ikka sõbralikkust, austust kõikide vastu, armastust, koostegemise rõõmu, kodust õhkkonda, turvalisust, tarku õpetajaid ja muidugi teadmishimulisi õpilasi.“
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi kiitis, et hulk inimesi on saanud väikeses armsas koolis turvaliselt alghariduse ja rõhutas ka Vihasoo kooli viimaste aastate tähtsust vallas seoses erivajadustega õpilaste koolitamisega: „Neli aastat tagasi tekkis probleem, kus saaksid erivajadustega lapsed käia koolis kodule võimalikult lähedal. Vihasoo kool oli valmis nad vastu võtma, nende laste õpetamine on Vihasoos väga hästi käima läinud. Koolimaja on siin oluline ka külakeskusena – olgu näitering, laulukoor või keraamikaring, uksed on valla, võimalus on maja kasutada.“
Veel märkis ta, et kooli püsimajäämine on koolirahva ja kohalike inimeste endi kätes – kui lapsi jagub, siis kestab ka kool.
Vallavanem kinkis koolile valla kaardi ning andis tänukirjad töötajatele, kes on ametis olnud 10 aastat ja kauem: Marika Astor, Elna Linkvist, Terje Välkmann, Gerta Allemann, Anne Veerla, Õie Alt, Mart Almers, Taive Vikk, Liivi Kristal, Liivi Jahilo, Vello Tammemäe ja Rita Veeleid.
Vilistlased: „Armas kool looduskaunis kohas.“
Seoses juubeliaastaga on käinud Vihasoo koolis projekt „Tagasi kooli“ kogu õppeaasta vältel. Oktoobris andsid õpetajate päeval tunde vilistlased Martin Piispea, Mihkel Allemann, Maarja Kütt, Riina Nurmsalu ja Mart Nurmsalu. Hiljem käisid eri aegadel tunde andmas Karin Kallaste ja Liisa Veerla.
„Mulle meeldis Vihasoo kooli kodune ja sõbralik õhkkond ning armas koolipere, kus kõik tundsid üksteist. Ka aastaid hiljem on tore kunagist koolimaja külastada, tekitab siiani mõnusa ja sooja tunde,“ kirjutas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna rahvatervishoiu magistriõppe tudeng Liisa Veerla, kui vastas küsimustikule.
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistriõppes õppiv Elin Uusväli kirjeldas oma vastuses, kuidas Vihasoo kool on imearmas pisike majake looduskaunis kohas, kus tegutseb kõige toredam kollektiiv: „Mäletan lõputut kurbust, kui algkool lõppes ja mu suurim soov oli, et saaksin ka järgnevad õppeaastad õppida selles armsaks saanud kohas.“
Tartu Ülikooli ajalootudeng Sten-Erik Tammemäe: „Tagantjärele meeldis mulle Vihasoo kooli juures kindlasti see, et sai algharidust omandatud kodukülas, sõprade ja tuttavate keskel.“
Marika Astori sõnul lepiti kooliperega kokku, et kahe aasta pärast, 2015 kevadel, kui Vihasoo lasteaed saab 30aastaseks, on jälle põhjust kokku tulla: „Siis teeme suure ühise peo, paljud endised õpilased on ju olnud ka meie lasteaialapsed – kõik on oodatud. Kohtumiseni!“
Vihasoo algkool
Aastatel 1987-1992 4klassiline, 1992-2007 5klassiline, alates 2007 6klassiline, 2009 lisandus erivajadustega laste klass, alates 2011 erivajadustega laste väikeklassid ning tööle tulid sotsiaalpedagoog-õpiabi õpetaja ja psühholoog.
Töötajad: direktor Marika Astor, klassiõpetajad Elna Linkvist, Anne Veerla ja Mari Sarv, toimetulekuklassi õpetaja Lüüri Korman, kokk Lia Sillajõe, koristajad Taive Vikk ja Liivi Kristal, majahoidja Vello Tammemäe, majandusjuhataja Rita Veeleid ning osalise koormusega muusikaõpetaja Gerta Allemann, tehnoloogiaõpetuse õpetaja Mart Almers, kunstiõpetuse õpetaja Õie Alt, logopeed Terje Välkmann, psühholoog Marika Lahe, õpiabi õpetaja-sotsiaalpedagoog Eha Liiv.