Vabahariduskool Koit korraldab Anijal eneseabikoolituse

3136

Koolitus algab oktoobri lõpus, seda viivad läbi KAIRI KILP ja ANNIKA SOA.


KAIRI KILP: „Tore on tegeleda sellega, mis tõeliselt meeldib, ja taas kodukohas midagi ära teha.“

MTÜ Koostöökoda üks asutaja ja vabahariduskooli Koit kunagine eestvedaja, Kehra elanik Kairi Kilp läks 7 aasta eest Tallinnasse tööle. Sellest ajast pole ta kodukohas projekte teinud, nüüd aga otsustas korraldada vabahariduskooliga Anija val­la elanikele eneseabikoolituse.

„Psühholoogilise koolituse läbiviimiseks tundus kõige loogilisem siduda end taas MTÜ Koostöökoda Vabahariduskooliga KOIT, mille koolituskavas on eneseõppe teema alati esindatud olnud. Anija valla elanikele korraldatav eneseabikoolitus on hea võimalus jälle midagi kodukohas ära teha. Olen väga rahul, et tegutsesin vahepeal mujal ja sain uusi kogemusi,“ lausus korraldaja.

Kairi Kilp läks 2004. aastal tööle Harju maavalitsusse, seejärel sotsiaalministeeriumisse ning viimased kuus aastat on olnud Päästeameti Põhja päästekeskuse ennetustöö juhtivspetsialist. Põhitöö kõrvalt käib ta erinevatel koolitustel ning teeb neid ka ise, kõige enam paeluvad teda inimese psühholoogiaga seotud teemad.

Oktoobri lõpus algav enese­abikoolitus on Kairi Kilbi sõnul pigem töötuba, kus kõik aktiivselt osalevad ja kaasa teevad. Eesmärk on õppida oma probleemidele otsa vaatama, et tugevustele toetudes nendega toime tulla.

„Minu teada ei ole Anija vallas sellist tasuta eneseabikoolitust varem tehtud. Huvi selle vastu on suur. Tasulisi koolitusi on väga palju, kuid sageli ei ole hätta sattunud inimene majanduslikult kõige paremini kindlustatud,“ ütles ta.

Koolituse piirarv on 15 inimest, huvilisi on aga 20. Eelisjärjekorras on madalama haridustasemega inimesed, kuid Kairi Kilbi sõnul pole see reegel: „Võtame valiku tegemisel eelkõige siiski arvesse indiviidi ning tema soovi midagi oma elus muuta ja seeläbi eluga paremini toime tulla.“

Koolitus toimub Anija mõisas, koos Kairi Kilbiga hakkab seda läbi viima Annika Soa Tallinnast. Osalejatelt oodatakse aktiivset kohalkäimist. Nõue on, et 80 protsenti mahust tuleb kaasa teha, koolitus toimub 5-6 nädalal, kokku saadakse nädalas korra.

„Kuna päris kõik soovijad gruppi ei mahu, ei tohi osalejad koolitusse kergekäeliselt suhtuda. Kui inimene, kes osutub valituks, otsustab mitte tulla, on see kohast ilma jäänute suhtes ebaõiglane. Samuti peab grupi liikmete vahel tekkima usaldus. Väga tähtis on tegutseda üheskoos, sest rühma liikmed hakkavad üksteist tervendama. Võib juhtuda, et leidub inimesi, kes vajavad eraviisilist abi, olen selleks valmis. Kõik, mis koolitusel toimub, jääb nende seinte vahele,“ jutustas Kairi Kilp.

Koolitusel tegeletakse järgmiste teemadega: praktiline ülevaade psühhoteraapiast, enese­analüüs, keha ja meele seosed, stress ja depressioon, suhted ja suhtlemisoskused, müüdid elus, töö sümbolitega ja loovteraapia.

„Kasutame palju loovaid vahendeid, et osalejaid julgustada ja inspireerida,“ sõnas Kairi Kilp.

MTÜ Koostöökoda juhatuse liige Lydia Kruusmann lausus: „Teema on alati asjakohane, sest stressi ja pingeid kuhjub igapäevaselt palju.“

MTÜ Koostöökoda vabahariduskool Koit on osalenud 2009. aastast programmis „Täiskasvanute koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes“. Selle aja jooksul on Anija valla inimestele korraldatud erinevaid tasuta koolitusi, ka eneseabikoolitust rahastatakse programmi raames.

Eelmine artikkelTulekahju kahtlus Sireli tänava majas
Järgmine artikkelKehras on esimene energiasäästlik kortermaja