ANTS AAMAN seenior,
Rätsepa talu peremees
Tänan oma perearsti doktor Susanna Kari ja kõiki teisi perearste, kes Ida-Harju nädalalehes Sõnumitooja avalikustasid kui mitu paha viiruse positiivset juhtu on tuvastatud nende ravipiirkonnas. Arstide ja ka ajalehe selline teguviis on väga arukas ja kergendab märgatavalt maainimeste stressifooni, sest anonüümne Tallinna elanikkond laotab rõhuvat teadmatust üle Harjumaa.
Müstifitseeritud isikukaitse päevavarju all üle võlli keeratud anonüümsus on teinud pättidest ja varastest kurikaelad, petistest ja hangeldajatest jokk-trikimeistrid.
Ma ei arva, et kõiki nakatunuid peaks nimepidi välja tooma, kuid tuvastatud viirusekandjaid, kes teadlikult viirust edasi nakatavad, peaks küll nimeliselt avalikustama, sest nad panevad tahtlikult korda kuriteo ja eriolukorra kehtides ei saa neil olla õigust kohtukaitsele anonüümsuse osas. Praeguseks on juba küllaldaselt näiteid, et üldine ja hirmutav selgitus ei mõju teatud hulgale inimestele ja neile tuleb kohe rakendada eriolukorrast lähtuvaid karme meetmeid.
PERH-i vanemarst ja veresoonte kirurg doktor Tiit Kivistik on avalikustanud enda haigestumise, mida kinnitas viiruse positiivne test, kuid iseloomulikke haigustunnuseid temal peaaegu polnud ja haigus on kulgenud suhteliselt kergelt. Doktor mainib, et gripi vastu on ta korralikult vaktsineeritud. Arvan, et tervishoiusüsteemis peaks tegema analüüsi, kas raskelt nakatunutel on gripi vaktsiin üldse tehtud ja milline on kergelt haigestunute ja väheste sümptomitega viirusekandjate suhe gripi vaktsineerimisega. Kui uuringust ilmneks, et gripi vastu vaktsineeritutel on eelis uue viirusega toimetulemisel, oleks see hea argument vaktsineerimisvastaste, „pesupulbrivee“ tervistava toime ideoloogide, jalust niitmiseks.
Ma ei ole põhimõtteliselt kordagi kasutanud paha viiruse nimetamisel koledat pseudoladinakeelset tõlget KOROONA, mis kõlab nagu raibet nokkiva rongakarja õgimishüüd. Meie helisevas värviküllases emakeeles oleks sobilik võõrast tulijat kas kroon- või pärgviiruseks kutsuda. Kui me nõnda ilusasti lausume, hakkab ehk viirusel natuke häbi ja ebamugav, teeb meile lehva-lehva ning rändab viirustemaailma tagasi…
Eks ütle põline rahvatarkuski, et hea sõna võidab võõra väe.
Olgem hoitud!