Ida-Harju kohalikest kandidaatidest keegi riigikogusse ei pääsenud.
Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas nr 4 kandideerisid seekordsetel valimistel riigikogusse Anija vallast vallavolikogu liige Jaanus Kalev (Keskerakond), vallavanem Arvi Karotam (Isamaa Erakond) ja seni riigikogusse kuulunud Tanel Talve Vooselt (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Raasiku vallast volikogu esimees Tiina Rühka (Reformierakond), Kuusalu vallast Elurikkuse Erakonna juht, riigikogusse kuulunud Artur Talvik Tapurlast, Tallinna Spordiseltsi Kalev juhatuse liige Madis Iganõmm Kalme külast (Elurikkuse Erakond) ja EKRE Kuusalu osakonna juht Ranno Pool. Kandidaatide seas olid ka endised omavalitsusjuhid – Kuusalu volikogu eelmise koosseisu liige ja omaaegne Loksa linnapea Andres Kaarmann (Isamaa Erakond) ning Kuusalu hiljutine vallavanem Monika Salu (Eesti 200).
Kõige rohkem sai neist hääli Artur Talvik, keda toetasid 822 valijat. Arvi Karotam kogus 407, Monika Salu 393, Andres Kaarmann 218, Jaanus Kalev 195, Tiina Rühka 174, Tanel Talve 156, Ranno Pool 104 ning Madis Iganõmm 12 häält. Artur Talviku poolt anti Kuusalu vallas 82 häält, Anija ja Raasiku vallast kummastki 24 ja Loksa linnast 6 häält. Arvi Karotami toetasid Anija vallast 225, Raasiku vallast 87 ja Kuusalu vallast 49 valijat. Monika Salu sai Kuusalu vallast 51, Anija vallast 10, Raasiku vallast 9 ja Loksa linnast 2 häält, Andres Kaarmann Kuusalu vallast 54, Loksa linnast 28 ja Raasiku vallast 2 häält, Jaanus Kalev Anija vallast 124, Raasiku vallast 15, Kuusalu vallast 11 ja Loksalt 1 hääle, Tiina Rühka Raasiku vallast 98, Anija vallast 12 ja Kuusalu vallast 4 häält, Tanel Talve Anija vallast 19, Kuusalu vallast 8 ja Raasiku vallast 7 häält, Ranno Pool Kuusalu vallast 60, Loksalt 5, Anija vallast 3 ja Raasiku vallast 2 häält, Madis Iganõmm Kuusalu vallast 7 häält.
Anija vallast osalesid valimistel 2650 (valijaid kokku 4235), Kuusalu vallast 3323 (4834), Raasiku vallast 2506 (3636) ja Loksa linnast 606 inimest (1067).
Harju- ja Raplamaalt valiti riigikokku Reformierakonnast Kaja Kallas (20 073 häält), Marko Mihkelson (3655), Aivar Sõerd (2476), Madis Milling (2309) ja Kalle Palling (1655), Keskerakonnast Jüri Ratas (9703) ja Vladimir Arhipov (944), EKREst Henn Põlluaas (7389), Siim Pohlak (4152) ja Rene Kokk (1458), Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast Marina Kaljurand (5504) ning Isamaa Erakonnast Jüri Luik (4805).
Anija vallavanem Arvi Karotam, kes teatas jaanuaris, et lahkub sõltumata riigikogu valimiste tulemustest vallavanema kohalt, ütles tulemuste kohta: „Olen tänulik kõigile toetajatele. Austan valijate tahet ja mul on õige aeg lahkuda uutele väljakutsetele.“
Vallavolikogu liige Jaanus Kalev sõnas, et lootis saata minimaalselt 100 häält ning sai rohkem ja nimetas seda Harju keskmiseks: „Väga palju ma kampaaniasse ei panustanud. Kuid meil oli vahva ja ühtehoidev tiim, kellega käisime Harju- ja Raplamaal ringi, see avardas päris palju silmaringi. Saime tänavatel inimestelt otsest tagasisidet. Negatiivset oli vähe, 90 protsenti oli asjalik info, esmajärjekorras toodi välja siiski kohaliku tasandi probleemid, põhimure on teed, teisena nimetati ühistransporti. Harjumaal küsiti palju, miks meil bussidega tasuta sõita ei saa.“
Neli aastat tagasi Jõgeva- ja Tartumaalt 2294 häälega riigikokku valitud Tanel Talve tõdes, et mida lähemal oled omadele, seda vähem oled hinnatud: „Piirkond on raske, Harjumaal kandideerisid peaministrikandidaadid, kuid nii nadi tulemust ma küll ei oodanud. Võibolla maaelu teemad ja töö, mida olen neli aastat riigikogus teinud, pole Rae või Viimsi elanike jaoks aktuaalne. Olen käinud ka Harjumaa külaseltside ja külaaktivistidega pidevalt kohtumas, aga reaalsus on paraku selline, et isegi kui teed tööd ja näed vaeva, seisad õigete asjade eest, ei too see valimistel hääli. Ju ma pole suutnud selgeks teha, et tegin riigikogus tõsist tööd. Loodan väga, et kui Elektrilevi tuleb ühel päeval valguskaablit panema, meenutatakse ka mind hea sõnaga.“
Raasiku vallavolikogu esimees Tiina Rühka pidas isiklikku tulemust valimistel positiivseks: „Riigikokku pürgisid 1099 kandidaati, mina olin 515. kohal ehk esimeses pooles, nii et Harju keskmine. Arvan, et valituks said need, kes rohkem panustasid nii aega kui finantsi. Kui motivatsioon olnuks tugevam ja rohkem panustanud, oleks ka tulemus teine. Nii nagu toimetasin, nii ka sain, kuid mitte halvasti. Käisin erakonnaga kaasas mõnel bussituuril Kosel, Raasikul, Tabasalus ja Murastes, need olid väga arendavad, sain juurde teadmisi. Mul on hea meel, et Reformierakonnal läks hästi.“
Artur Talvik, kelle juhitav Elurikkuse Erakond riigikogu valimiste künnist ei ületanud, kommenteeris, et erakond riigikogusse küll ei saanud, aga ta tunneb end hästi: „Oleme Elurikkuse Erakonnaga selline poliitiline organisatsioon, mis pole tavaline partei, vaid tegutseb nii, et olulisemad poliitilised otsused teeme kõik koos läbi hääletades. Erakonna ülesehitamisel vältisin neid vigu, mida kogesin Vabaerakonnas. Tulime liiga hilja, aga jätkame erakonnana, meie peamine idee on nutikas maheriik, oleme juba palju ära teinud ja osaleme europarlamendi valimistel.“
Madis Iganõmm, kes tuli Kuusalu valda elama möödunud aastal, nentis, et 12 häält pole hea tulemus: „Kandideerisin esmakordselt. Õhkkond me erakonnas on meeldiv. Positsioon järgmiseks korraks on hea, siit saame edasi minna.“
Ranno Pool ütles, et kandideerimine oli silmaringi avardav kogemus: „Käisin valijatega kohtumas, sai teada, mis inimestele muret teeb. Ma ei arvanudki, et riigikogusse pääsen, mulle antud 104 häält on rahuldav tulemus, konkurents oli Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas kõige tihedam. Samas, kui vaadata, et 60 häält sain Kuusalu vallast, annab see julgust kandideerida järgmistel kohalikel valimistel. Meie erakonna jaoks oli valimistulemus fantastiline. Valimised võitis protsentuaalselt Reformierakond, kuid EKRE sai riigikogusse kõige rohkem kohti juurde.“