Raudtee ei ole mängukoht

2257
KAISA KAJO,  piirkonnapolitseinik
KAISA KAJO,
piirkonnapolitseinik

Harjumaal Raasiku vallas on olnud mitmeid juhtumeid, kui lapsed ja noorukid on pannud raudteele erinevaid esemeid või üritanud koguni ise läheneva rongi ees rööbaste vahele pikali visata. Selline tegevus on aga väga ohtlik ja võib lõppeda ettearvamatute tagajärgedega.
Eesti Raudtee puutub vähemalt korra nädalas kokku olukorraga, kui rööbastele on pandud kõrvalisi esemeid. Kõige sagedamini asetatakse rööbastele erinevas suuruses kive, misjärel oodatakse huviga, mis juhtub, kui rong neist üle sõidab.
Eesti Raudtee turvajuhi Marius Kupperi sõnul on aga raudteelt leitud ka suuremaid kivikamakaid, ostukärusid, prügikaste, mopeede ja jalgrattaid. Kui väiksemad esemed lükkab rong suure tõenäosusega rööbastelt kõrvale, siis kogukamad esemed võivad kokkupõrkel rongiga kahjustada nii vedurit kui ka raudteed ja põhjustada märkimisväärse varalise kahju ning halvimal juhul tuua kaasa rongi rööbastelt mahasõidu. Eriti ohtlik on kõrvaliste esemete panemine pöörangute vahele.
Olenemata sellest, millega tegu, on rongijuht inimest või kõrvalist eset raudteel märgates alati sunnitud tegema äkkpidurduse. Selline pidurdamine võib põhjustada rongireisijatele vigastusi ja häireid rongiliiklusgraafikus, millega omakorda kaasneb varaline kahju. Tavapäratus kohas seisma jäänud rong võib tekitada ohtlikke ja ebameeldivaid olukordi. Näiteks võib juhtuda, et rong sulgeb peatudes raudteeülesõidu või jääb ülesõidule nii lähedal seisma, et ülesõidufoori punased tuled jäävad põlema ja tõkkepuud suletuks. Kui autojuhtidele tundub, et keelav punane tuli põleb vaid seisva rongi pärast ja raudtee ületamine on ohutu, siis tegelikult võib samal ajal teisest suunast seisva rongi varjust läheneda teine rong.
Arukülas on viimasel ajal olnud juhtumeid, kui lapsed on valmistanud torusiilist, fooliumist ja plastikpudelist ise lõhkekeha ja visanud selliseid pudeleid raudteele läheneva rongi ette ja ka sõiduteedele autodele ette.
Selliste pommide tegemine on iseenesest väga ohtlik, kuna pudel võib käes plahvatada enne, kui see jõutakse eemale visata. Õnnelikumal juhul lõpeb selline tegevus põletushaavadega, kuid võib lõppeda ka nägemise või sõrmede kaotusega.
Läheneva sõiduki ette rõhu all oleva pudeli viskamine on ääretult vastutustundetu. Pudeli plahvatamine võib kahjustada rongi, autoliikluses võib selline tegu  põhjustada  raske  liiklusõnnetuse.
Raudtee ja selle lähiümbrus ei ole mitte mingil juhul ajaveetmis- või mängukoht. Igasugune omavoliline tegevus raudteel võib põhjustada ohtlikke olukordi, vigastusi või varalist kahju ning halbade asjaolude kokkulangemisel võib see kaasa tuua raskete tagajärgedega raudteeõnnetuse.

Eelmine artikkelRaasiku vallavalitsus täiendas teede talihoolde korda
Järgmine artikkelKehra Kodu kutsub tutvuma tegevusjuhendaja tööga. Miks?