Raasiku vallavalitsus analüüsib, kuidas hoida kokku maksumaksja raha koolibussisõitude arvelt.
Alates möödunud aasta suvest, kui algasid jutud, et haldusreform seab omavalitsuste iseseisvana jätkamise alampiiriks 5000 kodanikku, on olnud Raasiku vallas aktuaalne, kuidas saada juurde kodanikke. Raasiku valla prioriteet on jätkata iseseisvalt, sellel eesmärgil on tehtud naabritele ettepanekuid piiride muutmiseks, kuid neid ei võetud vastu.
Registrist on praegu puudu alla 200 kodaniku – vallavanem Raivo Uukkivi sõnas, et kodanikuks on registreerima kutsutud sotsiaalmeedias ja Sõnumitooja kaudu. Oktoobris muutis volikogu lasteaia kohatasu tingimusi – vallakodanikest vanemad saavad oma lapsele tunduvalt soodsama lasteaiakoha, kui need vanemad, kes on kusagil mujal registris. Peagi on volikogu vastu võtmas raudteetranspordi soodustust, millega saavad 7-19aastased noored sõita tasuta Tallinnast Kehrani, kui nende vanemad on Raasiku valla registris. Lisaks algas 1. novembrist aktiivne kodanikukampaania.
Veel ühe võimaluse käis Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi välja oma kirjutises, milles annab ülevaate haldusreformist, Raasiku valla tegemistest ja kodanikukampaaniast. Vallavanem avaldas loo 31. oktoobril Raasiku valla Facebooki-lehel.
„Lisaks hakkame sisse nõudma meie koolides õppivate laste kooli ja koju sõidutamise kulusid nendelt omavalitsustelt, kelle territooriumilt lapsi tuuakse. Kui omavalitsused keelduvad, siis kas maksavad vanemad või lõpetab buss sõitmise,” kirjutas vallavanem.
Raasiku valla koolibussid võtavad lisaks vallasisestele peatustele õpilasi peale Rae vallast Suursoo külast, Anija vallast Parilast, Jõelähtme vallast Aruarust, Jägala/Peetrist, Haljava külast, Sambo teeristist.
Vallavanem lausus, et koolibusside teemal teeb vallavalitsus praegu analüüsi ning kuni see pole valmis, ta täpsemalt kommenteerida ei soovi: „Tõepoolest oleme juba 2013. aastast teiste valdade laste kooli sõidutamise eest tasunud Raasiku valla maksumaksja arvelt. Anija valla lapsi oleme alates 2013. aastast koolibussidega doteerinud umbes 22 600 euroga, Jõelähtme valla lapsi veel enam. Praegu ei saa veel rääkida lahendusest, sest koostame naabervaldadele kirja, et nad meile selle sõidu kompenseeriksid. See oleks normaalne, analoog näiteks huvitegevuse vastastikusele kompenseerimisele.”