Raasiku vallavolikogu uus liige Olavi Liivandi rääkis eelmises Sõnumitoojas sellest, kuidas areng Raasikul on seisma jäänud. Artiklis ta märkis ära ka, et noored lähevad Raasikult minema ja et üldse tehakse vallas otsuseid Aruküla eelistades, hetkeolukorrast lähtudes ja tulevikku mitte vaadates.
Tahtsin siia aga midagi olulist veel lisada. Raasiku vald on ju tegelikult harukordselt eriline. Ja mitte tema negatiivsete külgede poolest, sest need ei suuda kohe kuidagi varjutada külgi, mis teevad vallast parima kodukandi.
Võib-olla tõesti ei mõtle poliitikud piisavalt tulevikule. See-eest aga mõtlevad need kümned ja kümned kultuuriinimesed, kes tegelikult valla arengut otsustavalt suunavad. Huvikool Pääsulind, kes nüüdseks kasvatab lapsi nii Arukülas kui Raasikul ja liidab ka valla teiste külade järelkasvu, on vaadanud tulevikku rohkem kui vahest ükski teine asutus. Siiras ja usalduslikus õpikeskkonnas muusikat ning kunstiarmastust jagav kool on puudutanud sadade Raasiku valla laste hingi ja sidunud nad koduvallaga.
MTÜ Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas on terve oma elu alates valda kolimisest ära andnud kohalikule kultuurile. Mis veel kui Raasiku valla isade, emade ja meeste lauluvõistlused, küladevahelised suvepäevad, emade kärurallid, volikogu tantsud tähtedega jpt ülevallalised üritused on ühendanud meie valda.
Lausa uskumatu on näha, millise siiruse ja pühendumusega Raasiku vallas elatakse kultuurielu. Aga just see meid eriliseks teebki. Ja mitte poliitika. Olgem ausad – kui midagi on vaja ära teha, on just rahvamajade juhatajad meie kõige tegijamad alevikes üldse. Nad jagavad muret, sest lähenevad asjadele hingega – nagu kultuuriinimesed ikka. Kultuur on muutnud inimesi kokkuhoidvamaks, hoolivamaks ja lähendanud valda rohkem kui ükski poliitik. Ma usun, et tervel Eestil on meie kogemusest palju õppida.
Möödunud aasta mõttetalgutel sündinud Raasiku valla noorteliikumine Minu Eesti Noored (MEN) ühendab selle sama kultuurielu all kasvanud uut põlvkonda vallaelanikke. Hästi tugev kodukohaidentiteet on see, mis meid ühendab. Ja seda nii Raasiku kui Aruküla noorte seas. Ei ole nii, et üks tunneks end kuidagi teisest allasurutuna. Üksteist tuleb usaldada, siis sünnivad ka suured teod. See on see mõtteviis, mida meie oma kultuuririkkas vallas omandanud oleme ja mida nüüd endas ka edasi kanname.