Raasiku noortekeskus korraldas sünnipäeva ja lastekaitse päeva puhul 1. juunil peo.
Raasiku noortekeskuses ootasid esmaspäeval, 1. juunil aleviku lapsi ja noori kloun ning Sipsik – kostüümides peojuhid olid rahvamaja juhataja Helle Vaga ning Raasiku noorsootöötaja Angela Allik. Ühes majas koos töötades on saanud neist tandem, mis korraldab ühendatud jõul sageli nii Raasiku kui kogu Raasiku valla noortele üritusi. Noortekeskuse juubeli otsustasid nad teha sel aastal lastekaitsepäeval, sest just lapsed on nende sõnul noortekeskuse suurim väärtus ning nende auks tuleb teha lõbus pidu.
Lastekaitsepäevale sattus käesoleval aastal 9. klassi lõpueksam – samal ajal kui nooremad lapsed peole kogunesid, hakkasid põhikooli lõpuklassi noored tegema mõnisada meetrit eemal asuvas koolimajas eesti keele eksamit. Helle Vaga märkis, et kuna ülejäänud lapsed tulevad rahvamajja ja noortekeskusesse peole, on koolis tagatud vaikus ja rahu. Sünnipäevale tuli ka üks rühm Raasiku lasteaiast Oravake.
Rahvamaja saalis pidu sisse juhatades ütles Helle Vaga, et noortekeskus on sama vana nagu noored, kes sel hetkel eksamitööd kirjutasid – mõlemal on täitunud 15 aastat. Ta rääkis, et noored kasvavad suureks koos keskusega, kus on suur osa alevikunoorte elust, vaba aja veetmine ja laagrid, aga ka muusikaõpingud ja huviringid.
Raasiku noortekeskus sai sünnipäeva tähistamiseks vallalt 300 eurot. Kui varasematel aastatel on tähistatud lastekaitsepäeva näiteks perepäevade, jooksude ja pannkoogisöömisega, siis sel aastal tuli teha pidu veidi suuremalt: „Ei tahtnud teha juubeli puhul suurejoonelist tänuüritust, kus oleksid tort, lilled ja kõned. See ei paku lastele põnevust.”
Tordi asemel said kõik lapsed jäätise, neid jagasid valgetes põlledes vanaemad Saima Sõmer ja Reet Jalakas. Lapsi lõbustas mustkunstnik Fred-Erik Johanson ligi tunnipikkuse sõuga, rahvamaja hoovis oli batuut, Meelika Mäeorg õpetas lastele õhupalliloomade meisterdamist, Natalja Stankevitš-Melnikova oli kohal teraapiakoertega, keda sai kallistada ja silitada. 6. ja 7. klassi tegid väiksematele näomaalinguid ja hennatatoveeringuid, 8. klassi õpilased valvasid ja juhendasid õuemänge.
Noored katsetasid sünnipäeval ära rahvamaja tehtud sünnipäevakingitused – õuemängud Mölkky, Yatzy, Kykkä ja Tower, mis on tuntud tubaste mängudena, kuid õues mängimise tarbeks on tehtud suuremad ja puidust.
Angela Allik märkis, et saabuva suvel ja ilusate ilmadega on välitegevused väga vajalikud: „Kui tavapäraselt on noortekeskuse ruum lahti kell 12-18, siis suvel on tuba kinni ning oleme kusagil mujal. Õppeaasta on lõpetanud muusikakool, seega pole noortekeskuses praegu pilliõpilasi, kes oma tunde ootaksid. Suvi tuleb aktiivne, mitmete väljasõitude ja tegemistega, juba peaegi algab töö- ja puhkelaager. Nii peabki, et suvel ollakse õues päikese käes, et sügisel taas tubaste tegevuste juurde naasta.”
Angela Allikul täitub sügisel Raasiku noortejuhina 6 aastat. Ta kirjeldas, et see aeg on olnud väga tegus, palju on olnud ühisüritusi teiste valdadega, laagreid ning teisi ettevõtmisi. Ajalugu aitavad tal meenutada fotod, millest on tehtud kollaaže noortekeskuse seintele. Kroonikaraamatut ta teinud pole, küll aga hoidnud alles vanad kuulutused.
Noortejuht sõnas, et keskuses lastest puudu ei tule: „Kui väiksemaid mudilasi on juba 10-15, on kisa-kära nii suur, et suuremad poisid on vaadanud ainult üle ukse ja öelnud, et tulevad hiljem tagasi ning lähevad hoopis õue pingpongi mängima.”
Noortekeskus on tegutsenud kõik 15 aastat rahvamajaga ühes majas. Esimesel korrusel on nende kasutada ühistegevuse ruum ning mõned väiksemad toad. Angela Allik sõnas, et sõbralikult mahutakse ära, kuigi sageli meenutab noortekeskus bussiootepaviljoni, kus noored enne pillitunde või kojuminekut aega parajaks teevad.