
Alates aprillist on Raasiku vallavalitsuse haldusosakonna juhataja ANDO LIIV.
Kui Raasiku valla endine haldusjuht Peeter Liinsoo lahkus aasta alguses teisele tööle, oli vald mõnda aega haldusjuhita. Üks konkurss ebaõnnestus, aprillis leiti ametisse uus töötaja – Ando Liiv Kose vallast, kes on varasemalt töötanud ehitussektoris objekti- ja projektijuhina, ka ehitusjärelevalve insenerina.
Raasiku vallas on pidanud ta esimestel töönädalatel tegelema palju teeprobleemidega: „Kui teel on ebamugav sõita, saavad kõik aru, et on ebamugav. Kui aga teel on ohtlik sõita, siis tuleb just see esmajärjekorras ära remontida.”
Möödunud nädala reedel sõitis ta teehooldajaga teed läbi ja vaatas üle, mis tehtud või tegemata: „Remondinimekirja veel avaldada ei saa, kuna praegu käib alles selle koostamine koos järelevalve ning partneritega. Parandamist vajavaid lõike on palju, kuid need tuleb kriitiliselt üle vaadata. Kõikidele kohtadele raha nagunii ei jätku, see on paratamatu.”
Kuna Arukülla tööle käib ta Kose vallast, tuleb iga päev sõita 30 kilomeetrit edasi ja tagasi, sõitmiseks kasutab ta maanteed, mis läbib Raasiku valda, seega maantee äärde jäävatel küladel saab iga päev silma peal hoida: „Jõudumööda tutvun muidugi ka sellega, mis jääb maanteest kaugemale.”
Kohalikus omavalitsuses ta varem töötanud ei ole, küll aga pole need mured talle võõrad: „Teede ja tänavatega olen kokku puutunud, seega midagi uut pole, kuna olen olnud kohalikele omavalitsustele konsultant.”
Raasiku valda teiste omavalitsustega võrreldes ütleb ta, et mured ja probleemid on igal pool samad: „Raasiku vald saab kitsaskohtadega väga hästi hakkama, jõutakse inimesteni. On omavalitsusi, mis on märksa halvemas seisus ja vallaelaniku jaoks tehakse seal märksa vähem. Raasiku vald on investeerinud kõikidesse oma allasutustesse, teeb seda jätkuvalt ning suures mahus.”
Allasutustes on kõige suurem töö käimas Raasiku kooli juurdeehituse ja renoveerimise projektiga. Riigihange ehitaja leidmiseks on välja kuulutatud, pakkujad on tundnud huvi, soovinud lisainfot. Haldusjuht kinnitas, et kõik sujub plaanipäraselt.
Teine suurem töö on Pikavere mõisahoone katuse vahetamine: „Ka see sujub plaanipäraselt. Ehitaja on graafikus, probleeme temaga pole, töid tehakse kvaliteetselt. Ehitaja on juhtinud meie tähelepanu mitmele probleemile, mis on avastatud töö käigus, see tõestab, et ehitaja tunneb oma tööd. Need on õnneks detailid, mida ei saanud enne tuvastada, kui katus oli maas. Raha selleks on valla eelarves olemas ning kõik saab tehtud.”
Pisemad remondid ootavad ees Aruküla lasteaias, kus korrastamisele lähevad ühe rühma ruumid. Töödega jõutakse ka Aruküla raamatukokku, mis pole haldusjuhi sõnul küll katastroofilises olukorras, kuid vajab värskendamist ja moderniseerimist.
Nii lasteaia kui raamatukogu remondihanked on läbi viidud ning praegu käib menetlemine, et saaks välja kuulutada võitja ning remondiga alustada. Plaanis on ÜVK ehitus Raasikul, töö tegemiseks on ehitaja leitud, leping sõlmitud ning kaevetööd peaksid hakkama lähiajal.
Ando Liiv sõnas, et mitu rahastustaotlust on esitatud EASi – suurim neist Raasiku kergliiklustee ehitamiseks. Rahastamisotsuse peaks saama jaanipäevaks.
Jõudumööda käib ka tänavavalgustuse parandamine: „Plaanis on paigaldada uusi valgusteid, mis tarbivad vähem energiat, kuid näitavad paremini valgust. Kogu tänavavalgustusvõrku ei jõua välja vahetada, see käiks omavalitsusele üle jõu. On aga tulemas rahastusmeetmed ja kui võimalik, taotleme kindlasti.”
Kõike, mida sooviks parandada, ei kanna eelarve välja: „Mu eelkäijatel on ära tehtud suur töö ning käesoleva aasta suuremad plaanid on paigas. Valik on keeruline, alati on neid, kes on valikutega rahul, kes mitte.”
Ando Liiv lausus, et vallaelanikud on üsna palju ühendust võtnud, hingel peamiselt teed: „Muret teevad teeaugud ja tolmavad teed, soovitakse höövlit. On soovitud ka oma teeotsa õueala märki. Ühendust on aga võtnud ka need, kes soovivad infot tulevikuks – kas ja kuidas tohib ehitada.”