Talvel algatas vallavalitsus Raasiku aleviku ligi 25 hektari suurusel alal hariduslinnaku ja keskala detailplaneeringu. Selle eesmärk on lahendada Raasiku elamuarenduse planeeringutest maha jäänud ühiskondlike hoonete ruumipuuduse probleem, muuta aleviku liiklus turvalisemaks, planeerida valla maadele elamuid, ühiskondlikke hooneid, spordirajatisi, mänguväljakuid.
Varakevadel tutvustati kavandatavat avalikul koosolekul Raasiku rahvale. Pärast seda said nad kuni 10. aprillini esitada ettepanekuid, mida planeeringu koostamisel arvestada.
Planeeringute spetsialist Krista Erg-Scacchetti sõnas: „Oli väga meeldiv üllatus, et koosolekul oli rahvamaja saal rahvast täis. Ka neid, kes vastasid üleskutsele esitada ettepanekuid, oli rõõmustavalt palju – ligikaudu 50 inimest pakkusid ideid ja arvamusi, millist elukeskkonna nad Raasikule tahavad. On hea meel, et rahvast huvitab oma elukeskkond, mõeldakse aktiivselt kaasa.“
Kuigi kõiki esitatud ideid tema sõnul tõenäoliselt ellu viia ei saa, on kindlasti ka neid, mida saab. Ta märkis, kui elanike soovid, vajadused ja prioriteedid on teada, saab planeeringu koostaja pakkuda ka võimalikult hea lahenduse.
Peamised ettepanekud
Planeeringute spetsialist ütles, et Raasiku elanikud soovivad kaasaegset, inimsõbralikku, maalähedast rohelist alevikku, kus on meeldiv õues perega aega veeta ning eluks vajalikud teenused oleksid kodust turvalise jalutuskäigu kaugusel.
Elanikud leidsid, et planeerimisel peab olema prioriteet ohutu, eelkõige jalakäijatele mõeldud avalik ruum. Soovitakse, et aleviku keskel piirataks autoliiklust, vähendataks lubatud piirkiirust, muudetaks ristmikud ohutumaks ja lapsesõbralikumaks. Arvati, et Raasiku tuleb muuta rohelisemaks – rajada park, kaitsta kõrghaljastust, istutada juurde puid, et muuta rohealad mitmekesisemaks. Rahvamaja juurde soovitakse mänguväljakut, rohkem atraktsioone eri vanuses inimestele, noortekeskuse võimaluste laiendamist. Ka mujale soovitakse treeningseadmeid, linnamööblit ja muud sarnast inventari.
Tehti ettepanekuid, et ühiskondlike alade ja elamualade piiril pöörataks rohkem tähelepanu müra küsimustele, et vähendataks staadionilt tulevat valgusreostust ning üldist valgusreostust ei suurendataks.
Hariduslinnaku kohta pakuti välja idee, et koolimaja ja lasteaia võiks ühendada galeriiga ning viia parkimine lasteaiast kaugemale. Sooviti ka, et Raasikule rajataks täiesti uus lasteaiahoone. Samuti pakuti välja ehitada koolile ujula ning spordiklubile kinnine jalgpallihall.
Vallavalitsus moodustas detailplaneeringu koostamiseks kaks töörühma. 15liikmeline hariduslinnaku töörühm, kus on Raasiku kooli, lasteaia, lapsevanemate, raamatukogu, Raasiku Valla Spordi, vallavalitsuse ja volikogu esindajad, on pidanud esimese töökoosoleku. Teine rühm hakkab tegelema kogu planeeringualaga. Selles on 11 liiget – rahvamaja, noortekeskuse, tervisekeskuse, volikogu ja vallavalitsuse ning transpordiameti esindaja. Rahvast kaasatakse uuesti, kui detailplaneeringu eskiis valmis ja avalikustatakse.