
Raasiku vabatahtlik tuletõrjeühing tähistas 90. sünnipäeva lipu õnnistamise, päästeautode paraadi, pidukõnede ja tordisöömisega.
Kui päästeautode kolonn hakkas neljapäeval, 22. juunil sireenide saatel Raasiku kiriku juurest Aruküla lauluväljakule liikuma, tulid inimesed teede äärde. Mõned, kes polnud juubelipeost kuulnud, olid ehmunud, ülejäänud elasid lehvitades kaasa.
Nii suurejoonelist sünnipäevapidu ei osanud Raasiku vabatahtlikud tuletõrjujad loota, kuid tõdesid pärast pidu, et soov oligi tekitada elevust ning tuua kogu päästetööga seonduv rahva ette. Sellest oli MTÜ Raasiku Tuletõrjeühing juhatuse liikme Jaak Laanisto sõnul kasu, sest sünnipäeva pidulik osa oli Aruküla lauluväljakul koos jaanipeoga, kus osalejaid ligi pool tuhat. Seal astus mõnigi tuletõrjujatele ligi, uuriti töö kohta ning võeti mõtlemisaega ühinguga liitumiseks. Tuletõrjeühingu liikmete ning külaliste sõnavõttudeks-tänamisteks tegi jaanipeole kutsutud Kukerpillid esinemises pausi.
Tuletõrjeühingu sünnipäev algas Raasikul Pae tänaval tuletõrjedepoos. Selle 1936. aastal ehitatud hoone sai tuletõrjeühing vallalt kasutamiseks paar aastat tagasi. Nüüdseks on seal Valdeko Vaheri eestvedamisel lõppenud sanitaarremont, kuid päästjate sõnul on veel palju teha, et edaspidi saaks sinna vastu võtta uue tuletõrjeauto.
Lipp Mistra-Autexilt
Depoost liikusid pidulised Harju-Jaani kirikusse ühingu lipu õnnistamistseremooniale.
Jaak Laanisto kõneles, et ühingul oli ka vana lipp, millel aastaarvud 1927-1939. See on praegu hoiul tuletõrjemuuseumis.
Uue lipu valmistas ühingule Raasiku ettevõte Mistra-Autex. Lipu ühel pool on Raasiku valla sümboolika, teisel Raasiku tuletõrjeühingu kiri. Lipuvardasse lõid sümboolselt naelad Mistra-Autexi juht Priit Tamm, Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi, liikmete ja juhatuse naela lõi sisse Harri Aljasmäe. Lipu õnnistas Harju-Jaani koguduse õpetaja Jaan Nuga.
Pärast tseremooniat algas kiriku eest paraad. Kõige ees lahtises autos ühingu liikmed lipuga ning kastiautos Tallinna tuletõrjeühingu orkester, seejärel Raasiku päästeautod, piirkonna vabatahtlike ja kutseliste komandode masinad ning külaliste autod.
Peatused olid Raasiku Konsumi ees ning samal päeval avatud tammepargi juures. Arukülas seisatati rahvamaja parkimisplatsil. Arukülla sõideti läbi Peningi, kolonni kiirus oli 20-30 kilomeetrit tunnis, sõidukite rivi venis kohati mitme kilomeetri pikkuseks.
Sihtpunktis Aruküla lauluväljakul käis tuleõrjeautode saabudes jaanipidu. Päästeautod jäid seisma lauluväljaku tagumisse äärde.
Järgmisel aasta jälle juubel
Jaak Laanisto rääkis peol, et 1927. aasta kevadel otsustasid Raasiku valla talunikud, poodnikud, töösturid ja ametnikud hakata koos tulega võitlema, selleks loodi ühing. Praeguse Raasiku valla territooriumil oli 1926. aastal asutatud Peningi vabatahtlik tuletõrjeühing, 1936. aastal asutati ühing Arukülas, mis kuulus toona Rae valda. Kuni 1993. aastani oli ühing Harju rajoonis A-grupi komandode hulgas, kus oli igapäevane valve. Ühingu taastasid 1998. aastal MTÜna Jaak Laanisto, Harri Aljasmäe, Aare Reimann, Valdeko Vaher ja Reino Aljasmäe. Järgmisel aastal on seega MTÜ 20. sünnipäev.
Jaak Laanisto sõnas, et praegu on ühingul 4 päästeautot, millega tuleb aastas välja sõita keskmiselt 25-30 korda. Ta lisas, et see arv väheneb iga aastaga, kahaneb ka tulekahjudes hukkunute arv. Ühing teeb ka kodunõustamisi, tänavu on plaanis külastada vähemalt 50 majapidamist. Liikmete arv ühingus on praegu 12, iga aastaga tuleb keegi juurde, kuid abikäsi on endiselt vaja.
Jaak Laanisto andis tänukirjad ühingu aktiivsematele liikmetele, toetajatele ning naaberkomandode-ühingute esindajatele.
Põhja-Eesti pääsetekeskuse esindajad tänasid Harri Aljasmäed ja Jaak Laanistot. Eesti tuletõrjeliidu ja päästeliidu juhatus andsid Eesti vabatahtliku pääste arendamisse panustatud pikaajalise tegevuse eest hoolsusmärgi hõbemedaliga Reino Aljasmäele ja Valdeko Vaherile.
Tallinna tuletõrjeühing tänas pikaajalise tulemusliku töö eest teenetemedaliga Karin Möllitsat ja Külli Vaherit.
Hiljem pakkusid vabatahtlikud tuletõrjujad külalistele suupisteid ja torti. Kes soovis, võis õnneloosi võtta vanast tuletõrje loosirattast, mis valmistatud 1927. aastal ning leitud depoo pööningult remondi käigus.