
Viiel päeval toimunud päkapikumaa külastusringukäigud müüdi välja kiiresti, paljudele soovijatele tuli ära öelda.
Möödunud nädalal 11.-15. detsembrini muutus Pikavere mõis talvevõlumaaks. Teisele korrusele viiv trepp oli muudetud liumäeks, lagedest rippusid paberist lumehelbed, jääpurikad, koridorid olid maetud vatti, hõbepaberisse, kangastesse, heintesse. Töötasid piparkoogiahjud, mullimasin, jäätisekokteiliaparaadid. Igal päeval käisid juhtpäkapiku saatel läbi maja üle saja lapse, nii viis päeva järjest.
MTÜ Pikavere Mõis koostöös mõisakooli rahvaga ning kogukonnaliikmetega taaselustasid Pikavere päkapikumaa traditsiooni möödunud aastal. Kuna see oli rahvarohke ja tagasiside positiivne, otsustasid nad tänavu teha uuesti.
Külalised jagati paarikümne kaupa gruppidesse, iga rühm sai endale juhtpäkapiku, kelleks olid riietunud Pikavere lähiümbruse külade elanikud, lapsevanemad. Juhtpäkapiku järel käisid rühmad kordamööda läbi viis tuba: muusikaaida, jõulusoku varakambri, Külma-Jaagu peidupaiga, jõuluvana ja jõulumemme kambrikese ja päkapiku kakukoja. Igas toas olid tegevusjuhendajad-karakterid, kes lastele näitlesid, nendega mängisid, laulsid, küsisid mõistatusi, jagasid tarkusi või jagasid meelehead. Pärast tubade külastust oli saalis Kaie Tomingas-Orase lavastatud näitemäng Pikavere laste esituses, enne ärasõitu said lapsed õues kakukesi.
Üks päkapikumaa koordinaatoreid, MTÜ Pikavere Mõis eestvedaja Alice Suurkuusk ütles, et on väga tänulik kõigile, kes aitasid päkapikumaad korraldada: „On imetlusväärne, et appi tuli nii palju vabatahtlikke, igal oli oma ülesanne. Südamega tehtud asjad tulevad alati paremini välja kui kommertsüritused. On tunda ühtekuuluvust, suur tänu kõigile abilistele. Selline ettevõtmine saab toimida vaid ühtses koostöös. Mõisakooli direktori Helju Kadakas pani süsteemi logistiliselt paika ja juhtis kõike.”
Alice Suurkuusk lisas, et kuna Pikavere küla on väike, oli väga palju abilisi väljaspoolt, näiteks juhtpäkapikk Vaidast, liumäe meisterdajad Rätlast ning kuna ühel päeval tabas päkapikumaalisi haigestumise laine, aitas hädast välja ka vallavanem Andre Sepp, kes siis juhtpäkapiku riided selga tõmbas.
Alice Suurkuusk rääkis, et päkapikumaaks ideede kogumine algas kevadel, sügisest olid igal nädalal töökoosolekud. Suurem kaunistamine algas 1. advendil pärast küünla süütamise tseremooniat. Tuli välja mõelda, kuidas korraldada päkapikumaad nii, et samal ajal saaksid toimida kool ja lasteaed ning õpetajad ei peaks laste juurest ära minema.
Päkapikumaal käisid Peetri, Kiili, Ardu, Kehra, Alavere, Mõigu lapsed, lisaks Aruküla waldorflasteaia lapsed ning ainsad, kes tulid teist aastat järjest, olid Aruküla lasteaia Rukkilill rühmad. Esmaspäeval, 18. detsembril oli päkapikumaa viimane päev ainult Pikavere mõisakooli lastele.
Päkapikumaa piletiraha oli 7 eurot lapse kohta, see läheb mõisahoone remondifondi. Alice Suurkuusk lausus, et remondijärge ootavad klassiruumid ja koridorid. Piletiraha eest said tasutud ka lastele kingiks ostetud maiustused.
Ardu lasteaia lapsed kommenteerisid Sõnumitoojale, et neile meeldisid kõige rohkem liumägi, jõuluvana kingitused ning kõige enam nalja sai lumememmega, keda kehastas mõisakooli direktor Helju Kadakas.
Lastega kaasas olnud õpetajad kiitsid, et iga nurga taga oli üllatusi, kaunistused olid imetlusväärsed ning kogu maja lapsekeskne. Mitmed märkisid, et polnud Pikavere külast varem kuulnudki.
