Palverännutee läbib Raasiku ja Anija valda

1651
Palverännutee kaardirakendusele on märgitud mitmeid Raasiku ja Anija valla vaatamisväärsusi.

Valminud on palverännutee kaardirakendus portaalis www.palverand.ee.

Maa-amet on koostöös Pirita kloostri sõpradega saanud valmis kaardirakenduse, millele on kantud palverännutee Tallinnast Pirita kloostrist läbi 7 maakonna kuni Vana-Vastseliina kabelini. Teekonnale on kaardirakenduses märgitud vaatamisväärsusi, mis on seotud ajaloo ja kultuurilooga. Tee kogupikkus on 460 kilomeetrit.
Harjumaal tuleb palverännutee Kostiverre, põikab Haljava mõisa, edasi Harju-Jaani Ristija Johannese kiriku juurde Raasikule, sealt Tõhelgi mõisa. Eraldi on ära märgitud veel Kiviloo Nõiakivi, Pikva mõis, Pikaveski tamm, Alavere kool, Vetla 1919. aasta Vabadussõja mälestussammas ning Voose Matsimäe oosistik.
Palverännutee kodulehel on olulisemate objektide kohta põhjalikumad ülevaated. Mitmete Jõelähtme valla olulisemate objektide järel on Anija vallast tutvustused Pikva ja Pikaveski, Vetla ning Voose kohta. Lisatud on fotod Pikva mõisast ja kabelist koos kellatorniga, Pikaveski tammi tutvustavast plaadist, vabadussõja ausambast Vetlas ning vanast vesiveskist, Voose rahvamajast ja Vabadussõja mälestusmärgist ning teest Luurimäele.
Pirita kloostri sõbrad Lagle Parek ja Tiiu Allikvee on palverännutee veebilehele kirjutanud: „Pole huvitavamat tegevust kui palverännutee juppide otsimine, läbi käimine ja paika panemine, rääkimata kohtumistest vaimustavate inimestega.“
Aasta tagasi külastasid Pirita kloostri esindajad Pikva-Arava külaseltsi, et uurida ööbimisvõimaluste üle. Pikva seltsimajas on võimalik öömaja anda umbes kuuele palverändurile.

Eelmine artikkelKuusalu valla külavanemate ühispilt
Järgmine artikkelMTÜ Arenduskoda on uue strateegiaga Eesti kiiremate seas