Päästeõppuses “Kuusalu mets 2012“ osalesid helikopter ja lennuk

1380

Kolmapäeval, 26. septembril harjutasid päästjad metsatulekahju kustutamist Kuusalu aleviku ja Kiiu Soone karjääri vahelisel alal Ilmastalu külas.


Piirivalve lennusalga helikopter Kuusalu õppusel. Foto Päästeamet

Kui kaitseväe lennubaasi lennuk AN-2 kolmapäeval esimest korda Kahala järve äärde Oldojale tuli, arvasid mõned külaelanikud, et tegu oli õnnetusega ja see kukkus maha – nii madalalt lendas üle katuste ning maandus äkki. Kiirustati vaatama, ent nähti, kuidas Kehra päästjad olid paakautoga juba ootel ning asusid lennukisse vett pumpama. Lendureid oli kuus, kokku kolm ekipaaži, kes kõik tegid proovilende õppustel kujutatud metsatulekahju kohale. Lennuk käis Kahalast vett võtmas viiel korral.

Samal ajal toimetas enamik õppusest osavõtnud päästjaid Ilmastalu metsas: Loksa, Kehra, Muuga, Pirita päästekomandode mehed ja masinad ning Kuusalu, Kolga ja Aegviidu vabatahtlikud oma autodega. Piirivalve lennusalga helikopter harjutas veevõttu Kiiu Soone karjäärist.

Õppuse legend oli, et teadmata põhjusel süttis mets Kuusalu vallas suures ulatuses, tuli liikus kiiresti edasi, ohustades lähedal­asuvaid eluhooneid.
Osaliselt väga raskesti ligipääsetava maastiku tõttu oli keeruline päästekeskuse olemasoleva varustuse ja tehnikaga põlengut piirata, tulekahju ulatuse hindamiseks ja kustutustöödeks tuli kaasata lennuk ning helikopter.

Loksa komando pealik Mait Kröönström rääkis, et peamiselt harjutati staabitööd ja suurõnnetuse koordineerimist: „Kuusalu ja Ilmastalu valiti seetõttu, et selle piirkonna lähedal polügoonil on olnud suuri tulekahjusid. Harjutati reageerimist, otsuste ja korralduste liikumist, kui tuli läheb kiiresti majade suunas. Päästjad said reaalselt veega töötada vähe. Hindajad annavad seisukoha toimunu kohta oktoobri lõpuks. Esialgsel hinnangul võib öelda, et kitsaskohad tulid nähtavale, oleks saanud paremini, õppuste kestvus oli kavandatud kella 10.30st kuni 15ni, kuid ligi tund läks üle.“

Eelmine artikkelKütuse vargus ettevõtte hoovil
Järgmine artikkelPõllumehed hindavad tänavust sügist väga raskeks