Möödunud nädalavahetusel, 24.-25. septmebrini võõrustas Hara Seilamise Selts Hara sadamas taas ühte Eesti purjetamise suursündmust.
Optimist klassi hooaeg lõpetati meeskondlike meistrivõisltustega Team Race 2022.
Osalesid rekordiliselt kaheksa klubi üle Eesti, kokku 12 võistkonnaga. Igas võistkonnas neli liiget ja üks varuliige.
Võidu viisid koju Uku Kuuse Purjespordikooli noored, hõbedale tuli Kalevi Jahtklubi ning kolmanda koha said Saaremaa purjetajad.
Hara Seilamise Seltsi esindasid kapten Ott Richard Hääl ning Jens Randlaht, Greete Oru, Kirke Külmsaar ja Joosep Saar. 11 sõidust võideti 5 ja kaotati mõni õige napilt. Hara Seilamise Seltsi treener Ingrid Randlaht räägib, et meeskonnasõidus on oluline kogu võistkonna ühtlaselt tugev tehniline ettevalmistus ning eelis on klubidel, kus võistlevate sportlaste arv on suurem: „Meie sportlased osutasid südikat vastupanu, mis siis, et osa neist teevad alles oma esimesi starte.“
Ingrid Randlahe sõnul peetakse sellist võistlust tavaliselt kaitstud vee alal, purjetamise mõttes väikesel väljakul ja sõidetakse tihedalt koos, kohti võidetakse ja kaotatakse sekunditega ning midagi pole enamasti selge enne kui alles finišijoonel.
„Rada on lühike, tavaliselt nelja pöördepunktiga. Üks sõit kestab umbes 10 minutit. Rajal on korraga kaks võistkonda, kes võistlevad omavahel. Lubatud on koostöö ja selle abil positsioonide parandamine. Võidab võistkond, kellel on finisheerides vähem kohapunkte.
Seega tuleb kiirelt sõita, katta ära vastasmeeskonna sõidutrajektoorid, teha koostööd, vältida reeglite vastu eksimist, hoida pidevalt silmas tekkivat punktide kombinatsiooni ning leida tuule suhtes parim kurss parima kiirusega,“ kirjeldab ta ning lisab „Hara sadama akvatoorium on ideaalse suuruse ja paiknemisega sellise võisltusformaadi jaoks“.
Kui viis aastat tagasi lükati Haras esimesed paadid veele pilliroo vahelt, siis praeguseks on Hara sadamast saanud hinnatud võistluspaik, kus tänavu võõrustati nii Eesti karikavõistlusi kui Eesti meistrivõistlusi.
Ingrid Randlahe sõnul on selliste suursündmuste teoks saamine võimalik kohaliku kogukonna toel ja ühisel tegutsemisel, osa saab ka piirkonna turismitaristu, sest võistlusel ööbib, sööb ja tarbib teenuseid mitusada inimest.“
Esmakordselt kasutati GPS süsteemi ehk võistlust sai jälgida veebi kaudu reaalajas.