Kuusalus oli märtsiküüditamise 75. aastapäeva mälestushetk esmaspäeval, 25. märtsi ennelõunal Kuusalu kalmistul okupatsiooniohvrite mälestuskivi ja selle kõrval asuva, märtsiküüditatute mälestuseks paigaldatud kivi „Neile, kes viidi…“ juures. Mõlema kivi jalamile pandi lilled ja süüdati küünlad.
Sõna võtsid Kuusalu abivallavanem Ranno Pool, Kaitseliidu kaplan Peeter Paenurm, MTÜ Murtud Rukkilille Ühing juht Enno Uibo ja ühingu liige Laur Sits.
Osalesid naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased ning kümmekond kohalikku elanikku.
Kalmistult mindi edasi Keskväljakul asuva telefonimälestusmärgi juurde, ka sinna asetati lillekimp ja süüdati küünlad.
Telefoniga mälestusmärk avati Kuusalus 2004. aastal Murtud Rukkilille Ühingu eestvedamisel. Skulptor Ekke Väli skulptuur „Telefon“ on paigutatud suunaga endise vallamaja, hilisema külanõukogu poole, et meenutada küüditamist. Selle maja ees seisid 25. märtsil 1949 veoautod küüditatutega. Roostes telefoniga mälestusmärk on loodud kujundliku sümbolina pealekaebamisest ning sellest, et küüditamisel osalesid ka kohalikud inimesed.
Kaitseliitlane Peeter Paenurm lausus 75 aasta taguseid küüditatuid mälestades, et Venemaa on meie riigi kõrval otsekui ettearvamatu torm, mida ei saa muuta ega ära hoida, kuid saab tegutseda, et see stiihia ei muutuks õnnetuseks. Ei tohi karta, vaid tegutseda ja elada oma elu õiglaselt ning hästi, siis võidab hirmu ja viha, mida ettearvamatu naaberriik on tahtnud meisse külvata.
Abivallavanem Ranno Pool, kelle vanavanaisa küüditati Siberisse, rõhutas: „Olgu 25. märts meeldetuletus meie vastupanust ja jõupingutustest, et säilitada ja kaitsta me vabadust.“
Loksal mälestati märtsiküüditamist 25. märtsi õhtul kell 17 kirikuaias represseeritute mälestuskivi juures. Kivi on pühendatud kõigile kodukandi inimestele, kes aastail 1940-1991 pidid ohvriks tooma oma elu. Kivi jalamile pandi lillekimbud ja süüdati küünlad. Sõna võtsid linnapea Värner Lootsmann, Loksa Maarja koguduse õpetaja Ahti Udam. Osalesid Loksa kaitseliitlased, noorkotkad, kodutütred, linnavalitsuse ja Vana-Loksa Seltsi liikmed. Tallinna tänava poolsele kirikuaiale süüdati 75 küünalt. Selles kohas seisid 75 aastat tagasi veoautod, et sõita küüditatutega edasi Kehra raudteejaama.