Leader-toetused Anija-Aegviidu ja Raasiku valda

1004

PRIA kinnitas Ida-Harju Koostöökoja piirkonna 2. taotlusvooru projektide rahastuse.

Tänavu aprillis oli Anija, Aegviidu, Kose ja Raasiku valla piirkonda hõlmaval Ida-Harju Koostöökojal avatud 2. taotlusvoor, meede 1 – elukeskkonna arendamine. Projekte laekus piirkonna peale kokku kümme – 1 Anija vallast, 1 Aegviidust, 3 Raasikult ning 5 Koselt.

Ida-Harju Koostöökoja hindamise läbinud projektid on saanud kinnituse PRIAst.

Toetust saavad Anija vallast SA Anija Valla Spordimaailm 80 000 eurot multifunktsionaalse ning energiasäästliku Aegviidu spordihoone ehituseks. Projekti kogumaksumus on 890 254 eurot. Raasiku vallas saab MTÜ Perekeskus Männikäbi 15 643,32 eurot perekeskuse ruumide remontimiseks. Kokku läheb projekt maksma  20 857,76 eurot.

Kose Lions Klubi saab 45 848 eurot Kose tänavaspordi väljaku uuendamiseks, projekti kogumaksumus 57 310 eurot. Viskla Külaarendamise Seltsile Kose vallas antakse 16 010,88 eurot projekti „Lapsed kiikuma puhtalt, jalgsi, ratastel või autoga” toetuseks, kokku läheb maksma 20 013,60 eurot. EELK Tuhala Kaarli Kogudus Kose vallas saab 5040 eurot Tuhala koguduse kinnistute hoolduseks, projekti maksumus 6312 eurot.

Ida-Harju Koostöökoja tegevjuht Tiina Sergo: „Oli hea meel toetada hästi ettevalmistatud ning piirkonnale vajalikke projekte. Taotlejad on järjest rohkem valmis panustama projektidesse oma vahendeid, projektid on nii piirkonna kui taotlejate jaoks olulised.”

Uuesti on elukeskonna arendamise taotlusvoor 2018. aasta kevadel. Tiina Sergo paneb taotlejatele südamele, et ehitustegevust sisaldavaid projekte hakataks ette valmistama aegsasti: „Kogemused on näidanud, et ehitusdokumentide vormistamine võib võtta oluliselt kauem, kui arvatakse.”

Järgmine taotlusvoor avaneb 29. septembril, avatakse ühistegevuse arendamise meede.

Eelmine artikkelKeh­ra te­ha­se hai­su­gaa­si vä­hen­da­mi­se ka­va
Järgmine artikkelLahe­maa Me­rek­lu­bi jät­kab Kol­ga koo­lis me­ren­dus­rin­gi­ga