Seoses Tallinna korterite kõrge hinnatasemega on Tallinna mõjusfäär pidevalt laienenud linnast üha kaugemale ning korteriturul on aktiviseerunud mitmed Tallinna lähipiirkonnad. Ostjate seas on madalamalt hinnatud vähese haljastusega, ligistikku paiknevad tüüpsed paneelmajad, mistõttu on nende hinnatase ka madalam. Samuti on madalamalt hinnatud tiheda liiklusega tänavate ääres ning kõrge müra- ja saastatusetasemega asukohtades paiknevad korterid. Eelistatud on rahulikus ja korrastatud ning rohkete parkimisvõimalustega turvalises ümbruskonnas paiknevad korterid. Tähtis on ka piirkonna infrastruktuur, sh kaupade ja teenuste pakkumine, ühistranspordipeatuste ja haridusasutuste kaugus ning ühenduse kiirus Tallinnaga.
Kuusalu vald on Tallinna lähiümbruse piirkondade seas kinnisvaraturul keskmisest madalamalt hinnatud. Valla eelisteks võib pidada rahulikku ja looduslähedast elukeskkonda ning suuremat turvalisust võrreldes Tallinnaga. Puudusteks võib pidada kaugust Tallinnast, kuid samas läbib valda Tallinn-Narva mnt, mis on vallale positiivseks teguriks. Puudusteks võib pidada ka kesist infrastruktuuri.
Kuusalu valla korteriteturul oli aktiivseim piirkond Kuusalu alevik, kus 2008. aasta jooksul toimus keskmiselt 1-2 tehingut kuus. Mõnevõrra vähem toimus tehinguid Kiiu alevikus, kus 2008. aasta jooksul toimus 8 tehingut. Vanemate korterite keskmine hind oli 2008. aastal vahemikus 8 000 – 10 000 kr/m2. Uusi kortereid müüdi hinnaga 14 000 kr/m2.
Hinna kujunemisel on esmaseks teguriks asukoht. Oluline on ka hoone arhitektuur, tehnilised võimalused, korteri planeering, siseviimistlus, ümbruskonna heakord, liiklusvoog ja müratase, turvalisus, haljastus.Kuusalu vallas toimus hoonestatud kinnistutega (elamutega) 2008. aasta jooksul 45 tehingut. Enamus tehingud toimusid vanemate talukohtade, eramute ja suvilatega. Mõni üksik tehing toimus ka uuseramutega.
Elamu müügihinna kujunemisel omavad järjest enam tähtsust krundi suurus, kõrghaljastuse olemasolu, elamu paiknemine krundil, elamu arhitektuur ja konstruktsioonid, ruumilahendus ning viimistlemisel kasutatud materjalid. Nõudlus on peamiselt valminud ja viimistletud elamute järele. Täna algavad vanemate eramute pakkumised Kuusalu vallas umbes 550 000 kroonist ning uuemate hinnad algavad 1 100 000 kroonist.
Kuusalu valla elamukruntidega toimus 2008. aasta jooksul 10 tehingut. Kruntide tehingud on toimunud suurusjärgus 400 000–800 000 krooni. Huvi elamukruntide ostmise vastu tervikuna on viimase aastaga selgelt vähenenud, kuna pangad nõuavad hoonestamata kruntide puhul reeglina keskmisest suuremat omafinantseeringu osa ja turul on müügis väga palju valmis maju, mis oma hinnalt on odavamad, kui ise maja ehitades investeerima peaks. 2009. aasta I pooleks prognoosime Kuusalu valla kinnisvaraturu hinnatasemete edasist langust, sest müügipakkumiste hinnatase ei vasta ostjate võimalustele ning müüjad on lõpuks sunnitud hindu korrigeerima. Negatiivne majanduskasv, ülemaailmne finantskriis ning inimeste optimismi vähenemine tuleviku suhtes ei lase hinnatasemel hetkeolukorras tõusta ega stabiliseeruda. Hinnalanguse ulatus sõltub olulisel määral objekti asukohast ja on järjest enam muutumas objektipõhiseks.