Kuusalu spordikeskuse juurde kerkis 18 kujuga lumelinn

3433

Täiskasvanute ja laste žürii hindasid parimaks Kuusalu kooli 6. b klassi õpilaste ning nende vanemate tehtud võistlustöö „Elmut ja Hiireke“.

Laupäeval, 5. veebruaril kerkis teist aastat järjest Kuusalu spordikeskuse ümber lumelinn, mida ehitasid 18 võistkonnas kokku üle 160 inimese, nii lapsi kui täiskasvanuid.

Eelmisel korral viis lumelinna ehitamispäeva läbi spordikeskus koos Kuusalu külakoguga. Tänavu oli abiliseks palutud Kuusalu saalihokinaiskond Eluterve Naine.

Spordikeskuse juhataja Kadri Idavain selgitas, et mullu aitas ettevõtmist finantseerida Kuusalu küla oma varem kogutud külarahast, kuid masu tõttu on külarahade eraldamine vallaeelarvest peatatud: „Kuusalu külavanem Andres Kirsila aitas meid ka nüüd. Appi kutsusin veel saalihokinaiskonna, kes aasta tagasi ei saanud ehitamisest osa võtta, sest pidi minema võistlema. Nüüd pakkusin, et teeme neile sobival ajal, kui aitavad korralduse poolelt. Naiskonnast olid korraldustoimkonnas Pille Plakk, Anu Kirsman ja Kertu Priilinn.“

Enamikus võistkondades osalesid Kuusalu keskkooli õpilased, kuid ehitajaid oli ka mujalt: võistkonnad Jussike, Kaberla Tiim, Usinad, Tatsu Talu United. Kõige kaugemalt kohale tulnud Suurpea küla võistkond meisterdas ühe kassi Suure Pea.

Ehitama hakati kell 10, auhinnad jagati välja kella poole nelja paiku pärastlõunal. Lumehunnikud olid spordikeskuse juures valmis lükatud reede hommikul – kohaliku firma Ekoval Grupp traktor-kopp tegi seda tasuta.

Laupäeval saabusid vee­tsisterniga Kolga vabatahtlikud pritsimehed Priit Oras ja Kristjan Kurg. Kolga tuletõrjujad aitasid ettevõtmist samuti tasuta, nagu ka kohalikud naiskodukaitsjad Lana Toomvap, Iivi Rool ja Krista Allik, kes keetsid ja jagasid ehitajatele hernesuppi. Saanisõitu käis osalenutele tegemas Tiit Saal oma hobusega. Esinesid Ljudmilla Loss-Maibergi ja Tiiu Kassi tantsulapsed.

Erapooletusse žüriisse kuulusid Marianne Seiman, Ilmar Heinsoo, Mart Almers, Toomas Möller ja Ivar Kruusakivi.

Nende kõrvale moodustati lastežürii – Kertu Priilinn palus meisterdamist jälgima tulnud 5-7aastastel lastel, kokku kümmekonnal, vaadata lumekujusid ja anda neile oma hinnang.

Lõppkokkuvõttes selgus, et mõlema žürii seisukoht langes kokku, nii täiskasvanud kui ka lapsed pidasid parimaks võistkonna QSP tehtud Elmut ja Hiirekest.  Võiduvõistkonnas olid Seliine Sommer ja Eveli Utkin, Alger Paalberg, Erlend Uutma, Erik ja Erki Proos, Eve Sikk, Margus ja Andra Vaimla, Britta Arrak, Mirjam Koppel ning Kadi, Reedik, Georg ja Richard Raudla.

Kadi Raudla jutustas, Elmuti nimi pandi lumekujule seetõttu, et ühed pidasid teda elevandiks, teised mammutiks. Elmut on selline tegelane, kelle pea on koolimaja algklasside tiiva alt välja tulnud. Tema juurde tehti väike kuju – Hiireke.

„Lumelinnas oli palju huvitavaid töid. Arvan, et meie oma võitis, kuna oli suhteliselt palju valmis, kui hindama hakati. Meil oli kaks tugevat isa ja palju töökaid ehitajaid ning eks pikk liumägi andis laste poolt plusspunkte,“ kommenteeris ta.

Täiskasvanute žürii andis teise koha Draakonile, mille meisterdas võistkond Draakonivennad, kuhu kuulusid vennad Karl ja Kristjan Laurend oma perega. Kolmanda koha sai võistkonna Eluterve Naine tehtud Saalihoki Pall.

Võitjaid autasustati spetsiaalselt lumelinna ehitamise jaoks tellitud medalitega.

Kadri Idavain rääkis, et paar lumekuhja jäid kasutamata, kuna üks võistkond loobus, ning esmaspäeval kutsus ta Kuusalu kooli õpilasi üles, et ka nendest võiks midagi ehitada.

„Pühapäeval oli lumelinnas palju lapsi ja nende vanemaid. Esmaspäeval oli samuti rohkelt mürajaid. Kellel veel lumelinn nägemata, lastel liumäed proovimata, tulge ruttu! See kunst kahjuks kaua ei püsi,“ kutsus ta.

Eelmine artikkelVigastati meest
Järgmine artikkelMAILA VELSTRÖM tänas Leesi remonditud rahvamaja avaaktusel abilisi