Üks laulja on kooris olnud algusest peale – Kuusalu kauaaegne raamatukoguhoidja MAIGI KIIVER.
Ligi 20 aastat Kuusalu naiskoori Kadri dirigeerinud Krista Kukk iseloomustas laupäeval, 5. mail toimunud sünnipäevakontserdil: „Kadri on keskmiselt 55aastane ja 164,5 sentimeetrit pikk, kilogrammid on naiselikud. 1967. aastal hakkas Kadri rahvamajas proovides käima noore ja sihvakana, kiire kõnniga. 2012. aastal on ta ikka sirge seljaga tubli eesti naine, võttis sel aastal osa Eesti naislauluseltsi korraldatud võistulaulmisest, viimaseks ei jäänud. Lauljatel on kokku 32 last ja 28 lapselast.“
Peol oli naiskoori endisi lauljaid, kellega koos esitati „Ei saa mitte vaiki olla“, nagu ka varasematel juubelipidudel. Kolga keskkooli noormees Hardi Hinn laulis „Kel on laulud laulda“, klaveril saatis muusikaõpetaja Külli Katri Esken.
Mitme lauluga tervitasid sõpruskoorid: Kose naiskoor Krõõt ja Kuusalu meeskoor, keda Kadri laulunaised tutvustasid kui esimest armastust ning kauaaegset kaaslast algusest peale.
Kadril on 45 aasta jooksul olnud palju sõpru mitmelt poolt Eestist ja Harjumaalt ning Soomest. On käidud esinemas Eestimaa kümnetes kohtades, küll saartel, Kesk- ja Lõuna-Eestis, aga ka Soomes Oulus ja Sipoos.
Kui algusaastatel dirigendid vahetusid, siis pärast Krista Kuke saabumist on tegutsetud ühe juhi käe all. Muusikalise saatjana aitab Anneli Rumm.
Sünnipäevalast olid õnnitlemas esindajad kõikidest taidluskollektiividest, kes harjutavad Veljo Tormise Kultuuriseltsi hallatavas Kuusalu rahvamajas, ning ka Kolga rahvatantsijad, sest Krista Kukk on üks nende seast.
Õnne soovis ka Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi, kes tänas südamliku kontserdi eest.
Sünnipäeval meenutati, kuidas naiskoor Kadri asutati – Kuusalu kultuurimaja tookordne juhataja Helle Lusmägi saatis laiali kutsed. Kogunes ligi 60 naist, keda kuulati üle ja tehti valik. Dirigendiks saadi Ludmilla Toon Tallinnast, tema oli väga nõudlik, osad läksid mõne aja pärast veel ära, alles jäi 22 lauljat.
Praegu on naiskooris 17 lauljat, neist ligi pooled on kooris kaasa teinud üle 20 aasta.
Kadris 35 aastat laulnud Ene Uibo meenutas, et mõnda aega tegutses ka naisansambel, mida juhendas Mare Russak. Ansambli lauljad olid naiskoorist.
Ene Uibo: „Olen lapsest peale laulnud, naiskoori tulek oli loomulik jätk. Varem olid proovid kord nädalas, dirigendid sõitsid mujalt. Kui Krista Kukk saabus, hakkasime proovis käima kaks korda nädalas ja see on parem, tunned end kindlamalt. Juba on olnud jutuks, kuidas 50. sünnipäeva tähistame, ikka jätkame kooskäimist.“
Maigi Kiiver rääkis, et 45 aastat järjest ta kooris osalenud pole – kui lapsed sündisid ja kõrgkoolis õppis, jäid mõned aastad vahele: „Nõukogude ajal oli meil peamiselt laulupeo repertuaar, esinesime ka muudel üritustel. Karm kord oli, igasuguseid laule tuli laulda, ka kantaati Leninist.“
Krista Kukk kiitis tublisid laulunaisi: „Meil on sellised proovid, et saab palju nalja, on häid niiöelda killumeistreid. Teeme proovis tublit tööd ja kui kellelgi on sünnipäev, siis pidutseme ning teinekord ka tantsime. Hooaja lõpetame tavaliselt mere ääres Tsitre rannas.“
Kohtla-Järvelt pärit Krista Kuke tõi Kuusalu-maile just naiskoor – tema toakaaslane pedagoogilise instituudi päevilt, Merje Noorlind, juhendas Kadrit ja palus end asendada.
„See asendus on kestnud paarkümmend aastat. Olen rahul, muidu poleks siia pikalt jäänud,“ sõnas Krista Kukk.
Ta on töötanud Kuusalu kultuurimajas kunstilise juhina, hiljem rahvamaja juhatajana. Praegu on Kolga keskkooli ja lasteaia majandusjuhataja. Peale naiskoori juhendamise ja Kolga tantsurühmas tantsimise on Krista Kukk ka rahvatantsujuht – tema käe all tegutsevad õpilaste viis tantsurühma, kolm Kolga ja kaks Kuusalu koolis.
Naiskoor Kadri
Dirigent Krista Kukk.
Lauljad: I sopran Maigi Kiiver, Ene Kasepuu, Lea Teedla, Gitta Truus, Ülle Naan; II sopran Lydia Tuurmaa, Helle-Dina Laurent, Mare Mae, Lea Teinberg; I alt Tiiu Lepnurm, Eha Kippar, Marge Allik, Ruth Sõnajalg; II alt Ene Uibo, Viivi Vunk, Ingrid Väli, Anneli Rumm.