Kolmapäeval, 14. aprillil mängiti lapsevanematele, vallavalitsuse ja Balti Spooni esindajatele etendusi „Putukad ärkavad” ning „Metsluiged”.
Eelmisel kolmapäeval oli Kuusalu lasteaias Jussike otsekui teater.
Lasteaia 4. pere ehk 5-6-aastaste rühm esitas lavastuse, mis on tehtud muinasjutu „Metsluiged” ainetel.
Selle teksti panid kokku ja lavastasid õpetajad Maila Tamm ning Maris Borštšik. Laulud seadis ja õpetas tantsud muusikaõpetaja Anneli Rumm.
Esietendus oli lasteaias jõulude paiku. Sama lavastusega esineti ka Harju lasteaedade teatripäeval Karsumm, kus saadi kiita, et mahukas ja põhjalik tükk ning lapsed tegutsesid laval ise, juhendajate abita. Etendus „Metsluiged” kestab ligi 35 minutit.
Selle näidendi valmimisele aitasid suuresti kaasa lapsevanemad Heleri Paiste kostüümide meisterdamisel ja Piret Rohtvee-Lee, kes kunstnikuna joonistas taustaks lossi ja põõsad.
Pärast „Metsluiki” oli vaheaeg nagu päris teatris, külalistele pakuti kohvi ja kooki.
Seejärel esitasid koolieelikud ehk 8. pere koos lastesõime 1. pere mudilastega pooletunnise muusikalis-tantsulise lavastuse „Putukad ärkavad”. Stsenaariumi kirjutasid ja lavastasid õpetajad Piret Viide ning Janika Kuuseoja. Tantsud-laulud õpetas samuti Anneli Rumm. Kõige pisemad lasteaialapsed mängisid selles tükis aasal kasvavaid lilli.
Õpetama tuleb KALJU KOMISSAROV
Kuusalu lasteaia juhataja Astrid Meister rääkis, et juba mitmel aastal on valitud teema, millega tegeldakse süvendatult. Sedaviisi on Jussikeses varem olnud kahel korral looduseteemalised üritused ning tervisekasvatuse ja liikumisega seotud ettevõtmised, mullu oli lastekirjanduse ja raamatu teema ning tänavu samuti lastekirjandus, aga muinasjutuvõtmes ehk lavastusmängude aasta.
Iga rühm valmistas koos õpetajatega ette muinasjututeemalise lavastuse. Dekoratsioonide ja kostüümide jaoks koguti raha lapsevanemate ning õpetajate korraldatud jõulukohviku ja -loosiga. See tõi sisse 6282 krooni. Eraldi annetuse tegi Balti Spoon – andis 3000 krooni teatritegevuse edendamiseks.
Iganädalastel teatrihommikutel on lasteaiaperele ja lapsevanematele mängitud lavastusi: 3. pere „Veere,veere kakku!”, 5. pere „Põrsakeste seiklused”, 6. pere „Päkapikuaeg on käes”, 7. pere „Päikesele pai”, 3. pere „Sööbik ja Pisik”, millega esineti Kolga lasteaias, ning 2. ja 9. pere ühiselt „Inetu pardipoeg”, 4. pere „Metsluiged” ja 8. ning 1. pere „Putukad ärkavad”.
Juhataja ütles, et lavastusaasta teine pool on seotud õpetajate koolitamisega: „Et arendada meie personali, saada lavastamiseks nippe, esitasime Viljandi Kultuurikolledžisse koolitustellimuse. Pakuti Kalju Komissarovit. Tema esimene loeng on reedel, 14. mail. Kutsusime koolitusele osalema ka Vihasoo ja Kolga lasteaia õpetajaid. Teine koolitus tuleb sügisel ja kolmas jaanuaris.”
Astrid Meister lisas, et koolitus kestab kogu päeva ning selleks ajaks on hoolekogu liikmed lubanud organiseerida laste hoidmise. Õpetajaabid jäävad rühmadesse ning nendega koos aitavad lapsi hoida emad-isad.