Kuusalu koolis oli loodusainete nädal

2112

Algklassidel ja põhikooli noorematel õpilastel oli eelmisel nädalal võimalus teha füüsika- ja keemiakatseid.

Kuusalu keskkooli bioloogia õpetaja Eve Sarap korraldas koos kolleegide­ga traditsioonilise loodusainete nädala, kus oli tegevust nii algklassidele kui ka gümnaasiumi­osa noortele. Oli taaskasutustööde valmistamine ja näitus, sai teha katseid, osaleda loodushäälte viktoriinis, käia koolimetsas tunnis.

Huvijuht Saima Kallionsivu kaudu saadi kooli loodusfotode näitus, mis pandi üles teise korruse koridori. Piltide kohta oli koostatud 10 tähelepanuküsimust.

Õpilased said tuua endatehtud taaskasutuskompositsioone, lisada paluti selgitav lugu. Töid tuli palju, nad mahutati raamatukogu lugemissaali.

Füüsikaõpetaja Raivo Kontus alustas füüsikakatsete tegemist, neid jätkatakse järgmistel nädalatel. Uuriti, kuidas tekib elekter, mis põhjustab erinevaid ilmastikunähtusi jne.

Keemiaõpetaja Jüri Rebane viis vanas võimlas läbi keemiakatseid, sai ka kasutada mikro­skoope. Kuusalu valla keskkonnapeaspetsialist Mailis Virve rääkis Lahemaa rahvuspargist ja igameheõigusest.

Mulluse teadusaasta saadik, Tartu Ülikooli Geenivaramu teadlane Riin Tamm kõneles 9.-10. ning 11.-12. klasside õpilastele teadlaste tegemisest ja propageeris valima teadlase ametit.

Õpetaja Ene Uibo näitas geograafiafilme „Amazonase sügavikes“ ja „Galapagose saared“.

Eve Sarap tutvustas õpetajatele uuemaid võimalusi loodushariduslikuks õppeks Eestis. Ta tõdes, et fonde ja looduskeskusi on mitmeid, kuid õpetajatel puudub sageli oskus ja ka julgus kirjutada projekte, taotleda õppekäikudeks või –üritusteks toetusraha. Paljud pedagoogid on väga hõivatud, toetusrahadega kaasnevaid nõudeid on keeruline täita. Lihtsam oleks, kui vallamajas või oma koolis oleks abis projektide kirjutaja.

Eelmine artikkelNaine jooksis vastu sõidukit
Järgmine artikkelKuusalu vabatahtlik päästekomando on plaanis tööle saada kulupõlengute ajaks