Kuuendat korda toimunud külade kümnevõistluses osales 10 võistkonda.

Kuusalu valla külade kümnevõistlus on saanud traditsiooniks ning nagu ütles kõigil kordadel Kolga võistkonnas kaasa teinud Kalev Uiboupin – see on valla kõige massilisem rahvaspordiüritus.
Ehkki veel päev varem oli Kuusalu Matkaseltsi kodulehel registreeritud osalejatena vaid kaks külatiimi, oli korraldajatele reede õhtuks teada, et kümmekond võistkonda on koos.
Kümnevõistlus toimus seekordki kahel päeval. Laupäeval, 15. augustil olid kalapüük ning võrkpalli avamängud ja koroona. Põhivõistlus käis Kuusalu spordikeskuses pühapäeval, 16. augustil, kui jätkusid võrkpallimängud, kavas olid kabe, võistlus sõudeergomeetril, ujumine, lauatennis, korvpalli viskevõistlus, jalgpalli täpsuslöögid ja köievedu. Tänavune peasponsor oli Kuusalu vald, toetas Sei Ujumiskool.
Võistlusalade tulemustest moodustunud esikolmik oli üldjärjestuses enamvähem sama, mis eelmisel aastal – Viinistu noored, Kolgaküla ja Parksi. Viinistu-Pärispea võistkond juhtis veel ka pärast 9 ala, kuid võitja selgus köieveoga. Mullust esikohta õnnestus kaitsta Kolgakülal, Parksi jäi teiseks ja Viinistu-Pärispea kolmandaks.
Peakorraldaja Anu Kirsman Kuusalu Matkaseltsist kiitis tiimide kapteneid: „See on suur koormus, tuleb palju helistada, kirjutada, rääkida, et võistkonda kokku saada. Suvel on inimestel palju teha, raske on ajaliselt klapitada, aga tore, et tullakse. Silma hakkab, et kohal on väikesed külad, suured alevikud Kuusalu ja Kiiu on esindamata. Kes tulid, teevad rõõmuga kaasa.“
Viinistu-Pärispea võistkonna kapten Reesi Kuslap kinnitas, et tõesti on raske inimesi ära rääkida: „Et saada naist koroonat mängima, helistasin enne kümnele oskajale. Külade kümnevõistlus on lahe, on hästi hea korraldus ja kindel tulla.“
Koroonavõistlus oli külade kümnevõistluse kavas kolmandat korda, seda viis läbi staažikas koroonamängija Tarmo Laanela Viinistult, kasutati Purekkari koroonaklubi vahendeid. Ta tõdes, et Viinistul on koroonamäng jäänud tagasihoidlikuks, varasemad tugevad tegijad on nüüd pereinimesed, noortel on muud huvid.
Vanaküla lipp ja Rummu rõõmsad osalejad
Anu Kirsman rääkis, et seekord hakkasid eriti silma Vanaküla võistlejad, kuna panid suurt rõhku oma küla propageerimisele – kes võistlema läks, tõmbas selga võistkonna särgi, kui muul ajal kandis midagi muud. Külal oli kaasas oma lipp.
Külavanem Triin Põllmaa ütles, et lipp võeti esmakordselt kümnevõistlusele kaasa laupäeval, sellega on hoolega lehvitatud, et kõik märkaksid: „Oleme hästi bränditud tiim. Oleme harrastussportlased või üldse mitte sportlased, eesmärk on osa võtta, varasemat tulemust parandada. Kõik võistlejad on Vanakülast, mujalt me sportlasi appi ei kutsu.“
Anu Kirsman juhtis tähelepanu ka Rummu küla võistkonnale – osaleti teist aastat, tähelepanu pälvisid rummukad sellega, et elasid kõigile tiimidele rõõmsalt kaasa.
Rummu külavanem Heino Seinoja kommenteeris: „Oleme need, kes teevad kõigile rõõmu oma kaotamistega. Ergutame kõiki, sest on ju enda koduvalla inimesed, paljud on varasemast tuttavad. Järgmisel aastal tuleme kindlasti uuesti, tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt.“
Võitjad Kolgaküla võistkonnast sõnasid, et lootsid võitu korrata ja olid väga rahul, et see õnnestus. Ka Kolgaküla tiim oli võistlemas ühesugustes särkides, need saadi tänu sponsoritele – Kolgaküla Seltsile ja firmale Tuulmet Holding.
Kapten Jane Vahtras jutustas, et kümnevõistluse jaoks ja ka muidu käidi eelnevalt mängimas võrkpalli. Ilusate ilmadega mängiti oma külas, vihmade ajal Kolga kooli saalis, treenima kutsuti ka Parksi ja Vanaküla rahvast.