Kehra paberipäeva korraldajad ootavad logo-kavandeid

1840
Elevust tekitas papiralli – laste jooks papist autodega.

Laupäeval, 27. augustil toimus Kehra jaamahoone juures 3. paberipäev.

Paberipäeval tänati Kuusalu keskkooli abiturienti Annemari Aamani, kes ainsana reageeris korraldajate mullusele üleskutsele osaleda paberipäeva logo-konkursil. Tema esitatud kavandil on lahtikeeratud paberirull, millele gooti tähtedega kirjutatud „Kehra paberipäev“. Seda ümbritseb lehtede ja õite põimik ning taustal on tehase siluett.
„Idee tekkis juba eelmisel aastal, nüüd lõpuks panin selle paberile ja saatsin Kehrasse,“ ütles eelmisel aastal sõbranna kutsel paberipäeva sõul modellina esinenud Annemari Aaman.
Paberipäeva korraldajad otsustasid logokonkurssi pikendada.
„Kutsume ka Kehra inimesi üles kavandeid tegema. Soovime edaspidi autasude ja meenete kinkimiseks teha Kehra paberist kinkekoti, millel on paberipäeva logo,“ ütles üks korraldajatest, Henda Veske MTÜst Kehra Raudteejaam.
Kehra 3. paberipäev algas loenguga raudteejaamahoones, kus Tallinna Ülikooli professor Tiiu Reimo tegi ülevaate sellest, kuidas jõudis raamatutrükkimise kunst Eestisse. Jaamahoones oli kogu päeva avatud ruumiliste raamatute näitus. Selle panid üles Tartu Paberimuuseumi töötajad. Lähiajal saavad näitust näha ka Kehra raamatukogu külastajad.
Jaamahoone ees olid viie tunni jooksul avatud töötoad, kus sai Tartu Paberimuuseumi kunstnike Anne Rudanovski ja Evelyn Reemanni juhendamisel voltida vanadest raamatutest fotode või visiitkaartide hoidjaid. Helina Lillsoo ja Laura Lass Harjumaa Noorteinfo Keskusest õpetasid peamiselt taaskasutatud materjalidest märkmike valmistamist. Origami töötoas näitas Sirje Voolmaa koos Alissa Kišenja ja Viktoria Ivanovaga, kuidas voltida konna, Ott Oja juhendamisel valmistati paberlaevukesi. Koos Mare Villemsooga sai ka sel aastal joonistada. Lastel oli võimalus osaleda papirallil – jooksuvõistlusel papist autodega.
Kõik, kes käisid vähemalt neljas töötas, osalesid päeva lõpus loosimises. Peaauhindadena jagati kinkekomplekte kohalike ettevõtete ja käsitöömeistrite toodanguga.
„Otsustasime osalejate vahel teha loosimise, et inimestel oleks motivatsiooni kõiki asju katsetada ning oleksid päeva lõpuni kohal,“ ütles Henda Veske.
Teist aastat oli paberipäeval moesõu, kus näidati Kehra gümnaasiumi õpilaste valmistatud paberist rõivakomplekte ja kostüüme. Need tehti 8. ja 6. klasside rühmatööna, juhendasid õpetajad Anne Tanne ja Juta Mölder. Esitleti 18 komplekti, mis olid valmistatud peamiselt Kehra paberitehase toodangust: jõupaberist, salvrättidest, tualettpaberist. Komplekte tutvustas Triin Forss.
„Tehti grupitööna, neljaliikmelistes gruppides, lapsed mõtlesid välja ideed ja teemad, tegid joonised, määrasid materjalid – töö kestis jaanuarist aprillini. Esitlesime neid esimest korda kevadkontserdil lapsevanematele,“ rääkis Anne Tanne.
Paberipäeval oli ka laat ja raamatuvahetus, esinesid rahvatantsijad Lääne-Virumaalt ning Heli laulustuudio laululapsed, õhtul oli simman ansambliga Smile.
Korraldaja Anne Oruaas MTÜst Kehra Raudteejaam arvas, et kuigi tuleval aastal algab jaamahoone  rekonstrueerimine,  siis   paberipäev   ära   ei   jää:   „Võib-olla teeme selle lihtsalt teises kohas.“

Eelmine artikkelVirve küla tegi sünnipäevaks kalendri, muusikali ja välikäimla
Järgmine artikkelAnija park anti sihtasutusele