Kehra nukuteater tähistas 50. sünnipäeva

2780

Harrastusteater Kehra Nukk tuli juubelikülaliste ette esietendusega „Hiiglane lilleriigis“.
ANNELY PAKKANE, KRISTIINA OJA, SIRJE PÕLENDIK ja KELLI PÕLENDIK rõõmustavad, et publikut jätkub nukuteatrisse endiselt palju.

Sünnipäevapidu pidas juubilar laupäeval, 26. oktoobril Kehra rahvajamas, kuhu kutsuti nukuteatri ligi 50 sõpra ning toetajat. Juubelietenduses mängisid teatri juht ja lavastaja Sirje Põlendik, tema tütar Kelli Põlendik, Annely Pakkane ning Kristiina Oja, helitehnik oli Kairi Rikko.
Lavastuse „Hiiglane lilleriigis“  autor on Annely Pakkane, ta sai selleks inspiratsiooni Kehra Nuku esimesest lavastusest „Piibeleheneiu“.

Kehra nukud olid „Piibeleheneiuga“ esimest korda laval 1963. aasta oktoobris. Teater loodi Kehra sovhoosi klubi juurde, sellele pani aluse Lea Sibul-Poola. Mängisid Kehra inimesed. Lavatükk oli menukas, teater hakkas kasvama ning peagi anti etendusi üle Eesti.

Juubelinäidendi lavastas Sirje Põlendik, kes hakkas teatrit juhtima 1990. aastal: „Sellest on ju hirmus kaua aega möödas, kui kõige esimene etendus lavale  tuli.  Tahtsime  teha  midagi uut, aga sarnasel teemal. Ka meie versioonis võidab headus kurjuse. Neiu asemel elab piibelehe varjus Lilleema, kelle abiga said mahatallatud lilled taas terveks ning jutustatud õpetlik lugu.“

Ta rääkis, et 50 aasta jooksul on Kehra Nuku trupist käinud läbi palju näitlejaid, kuid nüüd on jäänud koosseis väikseks: „Meid rohkem polegi, olime täna kõik laval. Külalisetendustele sõitmiseks kasutame valla sõiduautot, sinna meid üle viie ei mahu.“

Lavastaja tõdes, et enamik etendusi annab Kehra Nukk väljaspool kodu, sest kohalikku publikut napib: „Oleme ringireisijad. Pakime nukud ja lavakujunduse kokku ning sõidame sinna, kuhu meid kutsutakse. Kehras saame tükki mängida kuni kolm korda, siis on kogu vallarahvas seda näinud. Publiku huvi nukuetenduste vastu pole ajaga kahanenud.“

50 aastat vanu nukke trupil enam pole. Need võttis endaga kaasa teatri asutaja Lea Sibul-Poola, kes läks Hiiumaale ning asutas seal Kärdla nukuteatri. Nukud valmistab Sirje Põlendik ise oma kavandite järgi, aitavad teised trupiliikmed. Nukke on teatril ligi 50.

Trupi  noorim  liige,  18aastane Kelli Põlendik mängib nukkudega ema eeskujul: „ Alustasin 7-8 aastat tagasi. Lavastajat minust aga vist ei saa, unistan ajakirjanikuametist. Näidelda meeldib mulle väga. Kõige toredamad on laste reaktsioonid. See on nii armas, kui tullakse pärast etendust kallistama. Minu lemmiketendus on siiani olnud „Oli ilus suvepäev“, mida mängisime vabas õhus ning tegime lastega ringmänge.“

1971. aastast nukutrupiga seotud näitleja Mare Villemsoo oli seekord külaliste hulgas: „Laval ma enam ei käi, küll aga aitan etendusteks dekoratsioone valmistada ja maalida. Kehra Nukk sai taas hakkama hea lavastusega. Annely Pakkane tegi väga  ilusad  laulusõnad,  etenduse sisu oli õpetlik ja südamlik.“

Kehra Nukk toob aastas lavale kaks uut lavastust, millest üks on kindlasti jõuluetendus. Trupp teeb ka avatud lavaga etendusi ning varjuteatrit.

Sünnipäevapeol olid teiste hulgas truppi õnnitlemas ja tunnustamas esindajad kultuuriministeeriumist, Eesti Harrastusteatrite Liidust, Eesti Kultuurkapitalist, Harju maavalitsusest, Anija vallavalitsusest ja -volikogust.

Eelmine artikkelKuusalu Spordiklubi jooksjatele kuus karikat
Järgmine artikkelKuusalu vallavolikogu esimees on ENN KIRSMAN