Anija vallavalitsus on kehtestanud Kehra Põrgupõhja linnaosa äärealal, Mulla tänav 6 asuva vallale kuuluva maaüksuse ja selle lähiala detailplaneeringu. Ligikaudu 3,5 hektari suurusele alale on kavandatud 8 elamukrunti ning haljasala. Neli elamukrunti on planeeritud C. R. Jakobsoni tänava äärde Välja tänava poolsesse ossa, neli Põhja tänava poolsesse osasse ümber garaažide. Kõige väiksema krundi suurus on 1273 ruutmeetrit, kõige suurem 2690 ruutmeetrit. Igale krundile on lubatud ehitada üks elamu ja kaks abihoonet. Elamu võib olla kuni kahekordne ja maksimaalselt 9 meetrit kõrge, abihooned ühekordsed.
Kruntidele tulevad juurdepääsud Mulla ja C. R. Jakobsoni tänavatelt. Planeeringuga kavandatud teede ja trasside rajamiseks suuri puid likvideerida ei ole ette nähtud.
Ligi pool planeeringualast, 9794 ruutmeetrit, on kohalike elanike soovil ja ettepanekul jäetud haljasala maaks. Seal on kõrghaljastusega parkmets, mida on võimalik kasutada puhkealana ja kogukonna tegevusteks.
Vallavanem Riivo Noor selgitas, et järgmisena tuleb planeeringuala kruntida, seejärel tellida ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ning elektrisüsteemide projektid, et tuleval kevadel saaks alustada kommunikatsioonide rajamisega. Raha selleks kavandatakse järgmise aasta vallaeelarvesse: „Praeguseid hindasid arvestades on vaja umbes 150 000 eurot.“
Kui kommunikatsioonid valmis, pannakse elamukrundid avalikule enampakkumisele.
„Ilmselt müüme esialgu hoonestusõigust, sõlmime võlaõiguslepingu ning kui teatud osa elamust on ehitatud, sõlmime iga krundi ostjaga asjaõiguslepingu, millega nad saavad maa omanikeks. Teeme nii põhjusel, et krundid ei jääks kellegi pensionisambaks, soovime need müüa inimestele, kes tahavad ja hakkavad meie valda oma kodu ehitama,“ rääkis Riivo Noor.
Esialgu lootis vallavalitsus Mulla tänava maaüksusele planeerida 15 elamukrunti, kuid sellega ei olnud Põrgupõhja elanikud nõus. Nad kogusid allkirju petitsioonile, mil-
les oldi vastu, et nende kodulähedane metsatukk muudetaks kinnisvaraarenduseks. Vallavanem saavutas elanike esindajatega kokkuleppe, et krunte tuleb maaüksusele poole vähem, kui algselt kavandati.