Kehra Lastetare kogus kevadlaadaga 479 eurot

1890
Peakorraldaja MARET KIVISTU ja lapsevanem MAIA ODRAS müüsid heategevuslaadal küpsetisi.

Kolme laadaga teenis Kehra lasteaed Lastetare lasteaiaõue ronila ostmiseks 1351 eurot.

Neljapäeval, 14. mail korraldas Kehra Lastetare lasteaed kolmanda heategevuslaada. Selle eesmärk oli sama, mis eelmistel laatadel – koguda raha lasteaia õue mänguvahendi ostmiseks. Esimese laadaga oktoobris teeniti 512 eurot ja jõululaadaga detsembris 280 eurot. Kuna õueatraktsioonide hinnad algavad 1800 eurost, otsustati lisaraha teenida ka kevadlaadaga.
„Tahame osta ronilat, millel on ühel pool trepp, teisel köis. Koht sellele on välja valitud, liivakastide vahel, kus praegu on rauast ronimispuud,“ rääkis Lastetare õppe­alajuhataja Maret Kivistu.
Nagu sügislaat, toimus ka läinudnädalane  heategevuslik laada­trall lasteaia õuel. Hoolekogu esimees Kristina Piho küpsetas taas pannkooke, õpetajad ja lapsevanem Maia Odras müüsid lasteaia töötajate ja lapsevanemate tehtud küpsetisi ja käsitööd. Traditsiooniliselt oli ka õnneloos, millega võis võita õpetajate tehtud käsitööd ja üht-teist muud.
Esmakordselt müüdi laadal kasutatud lasteriideid, jalanõusid ja mänguasju ning taimi ja istikuid. Müügil oli lilletaimi, näiteks pelargooniaid ja takeeteseid, aga ka kõrvitsa-, kurgi-, maasikataimi, mis olid enamasti õpetajate endi külvatud-istutatud, sekka toalilli.
„Sügisel müüsime hoidiseid, nüüd taimi. Huvi on olnud väga suur,“ ütles istikute müügiga tegelenud õpetaja Lea Turmann.
Enamik taimi müüdi mõnekümne sendi eest, kõige kallimad olid kõrvitsataimed, mis maksid 1 euro: „Soovime, et inimesed saaksid siit elamuse ja ostaksid rohkem, sellepärast on hinnad odavad.“
Ka kõik muu, mida laadal müüdi, oli soodne. Kasutatud, kuid veel kandmiskõlblikke lasteriideid sai soetada mõnekümne sendi eest, kooke-pirukaid ja ehteid samuti, kallimate maiuste hinnad ulatusid 2 euroni.
Lapsevanemad jäid rahule
Elo Arpiainen, kes oli laadal koos 5aastase tütre Lisellega, rääkis, et sügislaadale tõi ka ise aiasaaduseid ning vanaema kootud sokke, seekord ei jõudnud.
„Kuid tulime siia ikka hea ettevõtmise nimel raha kulutama,“ sõnas ta.
Ta ostis lasteriideid, tütrele ka ehteid ning küpsetisi: „Väikesele vennale, kes täna lasteaias ei käinud ja on praegu isaga kodus, peame veel meene leidma.“
Elo Arpiainen kinnitas, et Lastetare lapsevanemad on rahakogumislaatadesse suhtunud väga positiivselt: „Kõik ju soovime, et lastel oleks siin parem. Praegu on lasteaia õues vähe atraktsioone, loodame, et nüüd õnnestub juurde saada.“
Maia Põlajeva, kes oli laadal koos kahe tütre, 4aastase Melania ja kolmese Melitaga, kiitis samuti ettevõtmise väga vahvaks ja vajalikuks.
„Tegime siin juba tiiru ära, ostsime üht-teist, aga nüüd oleme juba teist korda pannkoogijärjekorras, see on siin laste lemmikmaius,“ jutustas ta.
Peale lasteaiale raha teenimise pidas kahe lasteaialapse ema positiivseks ka seda, et laada ajal sai teiste lapsevanemate ja õpetajatega suhelda: „Tuleme igal õhtul lastele järele, paneme nad kiiresti riidesse ja läheme koju. Selliste ühiste tegevuste ajal on aega lasteaiaga rohkem tutvuda, teistega rääkida.“
Peale oma lasteaialaste vanemate käis Lastetare laadal ka teisi inimesi, kes olid lugenud reklaami või nägid silti lasteaia väraval ning tulid uudistama, mida seal pakutakse.
Kevadlaada tulu oli 479 eurot. Koos eelmistelt laatadelt teenituga ning Kehra Herbalife Partneritelt saadud 72eurose annetusega on ronila ostmiseks nüüd koos 1351 eurot. Maret Kivistu sõnul on plaan  lasteaiale  lähiajal  osta  umbes 2000 eurot maksev ronila, puudujääv summa lisatakse lasteaia eelarvest.
Laadamelust osa saanud lapsevanemad arvasid, et taolisi heategevuslikke ettevõtmisi võiks olla ka edaspidi, kuna mänguvahendeid pole lasteaias kunagi ülearu ja raha on ikka vaja.
„Jätkame laatade korraldamist, vähemalt üks kord aastas kindlasti,“ lubas õppealajuhataja.

Eelmine artikkelRaasiku eelarve- ja majanduskomisjoni liige on TIIT REEDER
Järgmine artikkelKuusalu kooli tuleb neli 1. klassi