Tänavuste valimiste Ida-Harju populaarseim poliitik oli Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi – isikumandaat 286 valija toetusega. Rahvasuus on sageli kasutatud mõistet „vallavanema hääled“, mis kaasnevad ametikohaga. Enamasti on vallavanemad-linnapead paigutatud valimisnimekirjade etteotsa. Eelnevatel valimistel Kuusalu vallas on vallavanema hääled võtnud Herko Sunts ja Kalmer Märtson. Raasiku vallas sai Aare Ets Ida-Harjus 264 häälega teise valimistulemuse.
„Vallavanema häälte“ reegel ei toiminud sedakorda Anija vallas, kus senine vallavanem Tiit Tammaru sai 62 häält endise vallavanema, kuid tänase pensionäri ja keskerakondlase Jüri Lillsoo 223 hääle vastu. Isikumandaadiga said volikogudesse veel Kuusalu volikogu esimees Andres Paomees (180 häält) ja Loksa senise linnapea Värner Lootsmanni sõnul „hüperaktiivseks linnakodanikuks“ nimetatud Ilmi Ternovskaja (132 häält). Samuti Loksa linna lastekaitse- ja sotsiaalnõunik keskerakondlane Tiina Murdvee (127 häält), Loksal uue tulijana IRL nimekirjas kandideerinud ehitusmees Robert Rohtla (74 häält) ning Raasiku vallas Aruküla põhikooli direktor Avo Möls (113 häält). Värner Lootsmannil jäid naabervallas kandideerinuna Loksa linnapea hääled saamata ning tema toetajate arv Kuusalu vallas vähenes möödunud valimistega võrreldes 20 inimese võrra (2009 – 55 ja 2013 – 35).
Pikk nimekiri ja häältemagnetitest esinumbrid annavad tihtipeale võimaluse vähempopulaarsematele poliitikutele. Kui Ida-Harjus sai väikseima toetajate arvuga volikogu liikmeks 2009. aastal loksalane Õnne Teern 21 häälega, siis tänavu 20 häälega IRLi nimekirjas Loksal kandideerinud Innar Masing.
Anija vallas võitis napi ülekaaluga valimised Keskerakond, kes sai volikogus 6 kohta. Esmakordselt iseseisva nimekirjaga valimistel osalenud Reformierakond ei saanud ühtegi mandaati. Varasemalt poole lühema nimekirjaga esindatud IRL sai ka poole vähem kohti ehk 2 asemel 1. Ida-Harju pikima nimekirjaga esindatud VL Koostöös Edasi 4 kohta volikogus võib pigem lugeda ebaõnnestumiseks. Põhjust rahuloluks on senise volikogu esimehe Jaan Oruaasa juhitud ning suures osas uutest tulijatest koosneval valimisliidul Anija Ühendus, kes sai 5 kohta. Anija vallas on Keskerakonnal sarnaselt eelmistele valimistele võidust hoolimata suur tõenäosus jääda opositsiooni.
Kuusalu vallas võitis 11 kohaga valimised ülekaalukalt VL Ühine Kodu. Iseenesest piisaks sellest tulemusest valla juhtimiseks. Samas on valimisliit varasemalt lubanud valitsemise koormat jagada ka teistega. Võrreldes eelmiste valimistega tugevdas Kuusalus positsioone IRL, kes sai varasema ühe koha asemel neli. Reformierakond säilitas kolm kohta ning Keskerakond kaotas ühe.
Loksa linnas oli valimiste võitja teada juba valimispäevale eelnevalt. Keskerakonnaga söandas võitlusse astuda vaid IRL. Reformierakond ning sotsiaaldemokraadid andsid loobumisvõidu. IRL söakus tasustas neid varasema ühe koha asemel neljaga. Samas ei oleks ka kõigi seitsme kandidaadi täisedu taganud volikogus enamust. Sarnaselt Tallinnaga jätkub Loksal Keskerakonna ainuvalitsus.
Raasiku vallas kandideeris esmakordselt iseseisva nimekirjaga Eesti Reformierakond ning edukalt. Põhiraskus jäi vallavanem Aare Etsi kanda. Mõningast pettumust valmistas eelmiste valimiste häältemagneti Andre Sepa kesisem tulemus (2009 – 327, 2013 – 56). Reformierakondlased peavad nüüd leidma endile koalitsioonipartneri valimisliitude seast. Kas selleks on vanad võitluskaaslased liidust Kodukoha Eest või uued energilised tulijad liidust Üheskoos?