
Kolm aastat tegutsenud Hara Seilamise Seltsi võistkond edestas aastakümneid tegutsenud purjetamiskoolide sportlasi.
Alates 1966. aastast toimuv Kuldseekli regatt koosneb lisaks purjetamisele ka krossijooksust ja ujumisest, osalevad kogu riigi edukamad noored purjetajad. Tänavune Kuldseekli regatt toimus 38. korda, võisteldi 26.-28. juunini Tallinnas. Regatt on pühendatud Optimist klassi Eestis kasutusele toonud purjetamistreeneri Taavi Oru mälestusele.
Käesoleva aasta Kuldseekli regati parima meeskonna rändkarika võitis Hara Seilamise Seltsi võistkond.
Hara Seilamise Seltsi purjetamistreener Ingrid Randlaht selgitas, et tavaliselt on Kuldseekel, mida korraldab Kalevi Jahtklubi, kevadel üks esimesi võistlusi, kuid tänavu lükkus eriolukorra tõttu juuni lõppu. Regatil pälvivad rändauhinna Optimist klassi võitja, kiireim ujuja ja kiireim jooksja ning parim võistkond. Võistkondade arvestuses liidetakse kolme parema liikme tulemused. Osalejaid oli seekord 85.
„Võidule laoti tugev alus krossijooksu ja ujumisega,“ sõnas Ingrid Randlaht.
Ujumise rändkarika võitis teist aastat järjest Johanna Süda, poiste kiireim ujuja oli Kuldar Paalberg. Purjetamises tõi treeneri hinnangul natuke tagasilööke asjaolu, et noored ei olnud tänavu saanud teha veel ühtegi võistlusstarti ning see annab eriti tunda suure osalejate arvuga startides: „Siiski võib purjetamise tulemustega olla igati rahul.“
Võistkonna tugevaima tulemuse purjetamises tegi Ott Richard Hääl.
Regati üldkokkuvõttes sai Kuldar Paalberg 4., Ott Richard Hääl 5., Johanna Süda 8. ning Jessika Jõesaar 13. koha. Optimisti klassis võistlesid Hara Seilamise Seltsist 8 noort purjetajat, lisaks neile veel Joonatan Palgi, Hendrik Hang, Jens Randlaht ja Andres Kadaste. Zoom8 klassis tegid 33 osaleja seas kaasa Rikhard Juhani Vatunen, kes lõpetas 14. Kohaga, ning Leonard Artur Vatunen, kes sai 18. koha.
„Edasi treenime ja valmistume Eesti meistrivõistluste sarjaks, mis stardib tänavu 14. augustil Tallinnas. Optimist klassile lisaks on Hara Seilamise Seltsil juba sellest klassist välja kasvanud sportlased osalemas Laser klassi paatidel,“ lausus Ingrid Randlaht.
Purjekool alustas Kuusalu vallas Hara sadamas tegutsemist 2017. aasta suvel. Alates 2018. aastast võisteldakse Hara Seilamise Seltsi nime all. Peale Ingrid Randlahe treenivad noori veel abitreenerid Sandra Liis Hääl ja Jaanus Randlaht. Treeningutes osalevad kokku üle neljakümne noorte purjetaja. Tänavu suvel alustati taas ka täiskasvanute purjekoolitusega.
Hara endises militaarsadamas on kunagise roostiku asemele rajatud jahtklubi alal kaks konteinerit riietumisruumide ja õppeklassiga, slipp, staapelplats ja ujuvkai, saun pesemisvõimaluse ja tualetiga, paadikuur. Klubi väljaehitamiseks on toetust saadud Leaderi-programmist, palju on panustanud MTÜ Hara Sadam. Treeneritasuga toetab purjeklubi tegevust Kuusalu vald.
MTÜ Hara Seilamise Selts juht Marti Hääl sõnas Kuldseekli meeskonnakarika võitmise kohta: „Et süsteemne aastaringne töö ja rannalaste sitkus hakkab tulemusi tooma, oli oodata. Aga sajandipikkuste traditsioonidega jahtklubide ees parima võistkonna tiitli saavutamine juba tänavu, on vaieldamatult meeldiv tunnustus meie kolme aasta tööle Haras.“