Seagripi vastu on end vaktsineerida lasknud väga vähe inimesi.
Kehra Tervisekeskuse perearstid tellisid riskigrupi inimeste jaoks 397doosi vaktsiini, kuid sellest on ära kasutatud umbes kümnendik.
„Oleme inimestele helistanud ja kutsunud vaktsineerima, kuid enamus keeldub,“ sõnas perearst Marje Ott.
Vaktsiin on pakendatud 10-doosilistesse ampullidesse, mida tohib avatuna hoida kuni kolm tundi. See tähendab, et selle aja jooksul tuleb vaktsineerida kümme inimest: „Eks see ole ravimifirma ärinipp, aga meil on sedasi läinud igast kogusest kolm-neli doosi vaktsiini raisku. Ei saa korraga nii palju inimesi kokku.“
Kuna riskirühmade huvi vaktsineerimise vastu on väike, süstivad Kehra arstid vaktsiini ka teistele soovijaile. Vaktsiin on tasuta, kuid teenuse eest tuleb maksta 70 krooni, sest haigekassa seda arstidele ei tasusta.
„Perearstidele on see lisatöö, meie vastutame, et inimene, keda vaktsineerime, on terve,“ selgitas Marje Ott.
Aruküla perearst Helgi Vain sai riskigrupi inimeste jaoks tellitud 192-st doosist vaktsiinist esialgu kätte 70, kuid ka neist on kasutatud vaid 20: „Oleme vaktsineerinud kaks korda, kui kümme inimest on koos. Loodame, et uuel aastal hakkab inimeste huvi suurenema.“
Leiget huvi uue gripivaktsiini vastu kinnitasid ka teised tohtrid. Raasiku perearst Anna Pristromskaja on vaktsineerinud 8 inimest, sealhulgas neid, kes ei ole riskirühmas. Samapalju on vaktsineerinud ka Tatjana Nugis Loksalt, kuid üksnes riskirühma patsiente. Loksa teistest perearstidest on Mall Idavain vaktsiini süstinud umbes 30le inimesele, sealhulgas tasuta ka neile, kes riskirühma ei kuulu. Loksa kolmas perearst Tatjana Proskurina ei ole huviliste puudumise tõttu seagripi vastu vaktsineerinud ühtki inimest.
Ka Kuusalu perearstid on vaktsineerinud riskirühma kuulujaist umbes kümnendiku.