Arukülas heitsid lapsed raudteele pikali

1849

Sotsiaalmeedias jagati nii Ida-Harju valdade kui eraisikute Facebooki-lehekülgedel pilti, kuidas kaks väikest last pikutasid Arukülas raudteerööbastel.

Raasiku valla piirkonna- ja noorsoopolitseinik KRISTO TAMSALU.
Raasiku valla piirkonna- ja noorsoopolitseinik KRISTO TAMSALU.

Raasiku valla piirkonna- ja noorsoopolitseinik KRISTO TAMSALU, möödunud nädalal jagati Facebookis pilti, kuidas lapsed lamavad raudteerööbastel. Mis täpsemalt juhtus?
„Tõepoolest, neljapäeval, 28. jaanuaril leidis Aruküla raudteejaamas aset väga ärevusttekitav juhtum, kus kaks noorukit viskusid vahetult enne rongi saabumist raudteerööbastele pikali ning enne rongi jaama jõudmist jooksid minema. Õnneks seekord midagi hullu ei juhtunud.”
Kas on teada, kes need noored olid, kas ja milline on sellise teo eest karistus?
„Käesolevaks hetkeks on laste isik teada ning nendega on vesteldud. Tegu on algklassilastega, kes õpivad Arukülas.”
Millega nad oma tegu põhjendasid?
„Ega nad ei osanudki otseselt midagi põhjendada. Pigem oli neil lihtsalt mäng ning uudishimu. Loomulikult mõistsid nad, et tegid valesti ning said reaalsuses oma teguviisist aru, et nii ei oleks tohtinud teha.”
Raasiku vald on raudteega tihedalt seotud, valla territooriumile jääb 3 rongipeatust. Kui palju tuleb tegeleda raudteeohutusega seotud probleemidega?
„Raasiku vallas on olnud raudteeohutusega varem kokkupuuteid küll. Viimati oli probleemidest juttu möödunud aasta novembris, kui endine piirkonnapolitseinik Kaisa Kajo rääkis Sõnumitoojas, kuidas lapsed valmistasid torusiilipomme, viskasid neid autode ja rongide pihta. Ta käsitles ka üleüldist raudteeohutust ning kirjeldas, kuidas lapsed ja noorukid on pannud raudteele erinevaid esemeid või üritanud ise läheneva rongi ees rööbastele pikali visata. Selliseid probleeme esineb aeg-ajalt ikka alevikes ja linnades, mida läbib raudtee.”
Tegite seoses juhtumiga ka üleskutse, mida soovite südamele panna?
„Politsei juhib tähelepanu, et nii lapsevanemad kui raudteejaamas rongi ootavad täiskasvanud võiksid olla tähelepanelikud ning julgeksid sekkuda raudteel toimetavate noorukite tegemistesse. Olenemata sellest, millega tegu, on rongijuht inimest või kõrvalist eset raudteel märgates alati sunnitud tegema äkkpidurduse. Selline pidurdamine võib põhjustada rongireisijatele vigastusi ja häireid rongiliikluses. Igasugune omavoliline tegevus raudteel võib põhjustada ohtlikke olukordi, vigastusi või varalist kahju ning halbade asjaolude kokkulangemisel võib see kaasa tuua raskete tagajärgedega raudteeõnnetuse.”
Kas raudteeohutuse teemal on plaanis kõneleda ka Raasiku valla koolides?
„Koolis, kus lapsed õpivad, korraldab raudteeohutusalase loengu Eestis tegutsev MTÜ OLE –  Operation Lifesaver Estonia, kes on spetsialiseerunud raudteeohutusele ning viib läbi taolisi loenguid haridusasutustes.”

Eelmine artikkelSPORDIUUDIS
Järgmine artikkelKas Anija valla eelarvest palka saavate töötajate palgad tänavu tõusid?