Ülemöödunud nädalal, 21. juulil avati Aruküla terviseraja juures pidulikult madalseikluspark, mis on mõeldud tasakaalu ja ronimisoskuste harjutamiseks nii lastele kui täiskasvanuile. 1340 ruutmeetri suurusel alal on kahel rajal 26 eri raskusastmega tasakaalu ja osavust proovile panevat atraktsiooni. Noorematele lastele on mõeldud seitsme atraktsiooniga väiksem rada. Suurem rada on mõeldud vanematele lastele ja täiskasvanuile ning koosneb 19 atraktsioonist, mis on erineva raskusastmega, 7 on lihtsamad, 12 rohkem osavust nõudvad. Kummagi raja lõpus on laskumisrada, väiksem 17,5 ja suurem 36,5 meetri pikkune.
Seikluspargi projekteeris St. Orav OÜ ning puude vahele rajatud atraktsioonid ehitas Seiklusring OÜ. Seiklusraja tegemine läks maksma 34 500 eurot, sellest 27 255 eurot sai Aruküla terviserada hooldav MTÜ Aave Spordiklubi Leader programmi kaudu PRIAst, ülejäänu eraldati Raasiku valla eelarvest.
Arukülla seikluspargi tegemise idee ja ettepanek selleks Leaderist raha taotleda, tuli Raasiku vallavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhatajal Juta Asujal.
„Minu enda lapsed on armastanud väga ronida, seetõttu oleme otsinud kohti, kus seda saab teha ja käinud perega paljudes seiklusparkides. Need on füüsiliselt väga arendavad, seetõttu mõtlesin, miks ei võiks ka meie vallas üks selline seiklusrada olla,“ rääkis ta.
Juta Asuja lisas, eesmärk oli luua sportliku vaba aja veetmise koht, kus saaksid toimetada igas vanuses inimesed – jõukohast tegevust oleks nii väikestele lastele, kuid väljakutseid ka suurematele: „Ühel ülikeerulisel rajal poleks pisikestel lastel midagi teha ja vastupidi – laste atraktsioonid ei paku põnevust suurematele. Ka OÜ Seiklusring oli sama meelt, et kõigile mõeldud seikluspark õigustab end paremini, sellel on rohkem kasutajaid.“
Juta Asuja sõnul anti ettevõttele raja kavandamisel vabad käed. Kui Seiklusringi esindajad möödunud aastal esimest korda tulevase seiklusraja asukohta vaatamas käisid, oli seal veel võsa: „Otsustasime, et ühtegi korralikku puud ei raiuta, kõik terved männid peavad alles jääma. Maha võeti vaid võsa ja kuivanud puud. Seiklusraja atraktsioonide täpne paigutus selgus, kui ala oli võsast puhastatud.“
Seikluspargi avapeol, kus oli kohal ka jäätiseauto, osalesid mitmed kümned lapsed, väiksemad koos vanematega.
„Lapsi oli uskumatult palju,“ rõõmustas Raasiku Valla Spordi juhataja Kadri Kesküla.
Ka pärast avapäeva on seikluspark olnud suvevaheaega veetvate laste-noorte hulgas väga populaarne.
Juta Asuja märkis, et ka koolid saavad hakata seda kasutama kehalise kasvatuse tundide rikastamiseks: „Seal saab harjutada tasakaalu, teha jõutreeninguid.“
Raasiku vallavalitsus andis seikluspargi ehitamiseks ja tasuta avalikuks kasutamiseks terviseraja kinnistul asuva maa 9 aastaks Aave Spordiklubile, kes hakkab seda ka hooldama. OÜ Seiklusring on andnud Aruküla madalseiklusrajale kaheaastase garantii, selle aja jooksul tehakse rajale kaks korda aastas tehnilist ülevaatust.
Seiklusraja kasutamine on omal vastutusel, paigaldatud on ka infotahvlid reeglitega, kuidas atraktsioone ohutult kasutada.