Ehitama hakkab Viamer Grupp OÜ, tööde maksumus on 212 999,79 eurot.
Raasiku vallavalitsus on sõlminud Aruküla kergliiklustee ehitamiseks lepingud riigihanke tulemusel soodsama pakkumuse esitanud OÜga Viamer Grupp ja ehituse kaasrahastaja, maanteeametiga. Kergliiklustee ehitatakse Aruküla mõisa väravast kuni Sügise tänavani ja sealt kuni bussipeatuseni „Aruküla kool“, kokku 510 meetrit. Tööd algavad lähiajal ning kergliiklustee peab valmis saama veel sel sügisel.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi: „Kergliiklustee ehitus on viibinud seetõttu, et läbirääkimised tee alla jääva maa omanikega olid lõpule viimata, mõnega suhtlemisel oldi nii riidu mindud, et nood keelasid oma maale kergliiklusteed rajada. Seetõttu projekteeriti osa teest ebaloogiliselt teisele poole sõiduteed, see põhjustas projektilahenduse, milles nähti ette kaks korda ületada sõiduteed. Selline lahendus polnud mõistlik. Alates käesoleva aasta algusest oleme pidanud maaomanikega läbirääkimisi, hinnanud maid, sõlminud notariaalseid leppeid maade omandamiseks ja projekteerinud ebamõistliku lahenduse ümber. Kokkulepe on sõlmitud 5 katastriüksuse omanikuga kergliiklustee alla jääva maa ja selle teenindusmaa ostmise osas, hind on jäänud volikogu lubatud piiri, mis ei tohtinud ületada 5 eurot ruutmeetri eest.“
Üks maaomanik keeldus vallavanema sõnul oma maale tee rajamisest, ka selles osas vajas esialgne projekt muutmist. Kuna ühe maaomanikuga ei ole jõudnud maa omandamise hinnas kokkuleppele, sest küsitud summa ei mahu volikogu lubatud hinnapiiri, jääb ligi 150 meetrit teed Staadioni tänava poolsest otsast ehitamata. Küsimusele, et miks valiti just selline lõik, vastas vallavanem: „Tegu on intensiivse kasutusega teeosaga, kus liiguvad valdavalt lapsed. Lõigu valmimisel on tagatud ohutu liikumine huvialakooli ja Sügise tänava vahelisel lõigul. Sügise tänavalt saavad lapsed juba liikuda kvartalisisestele teedele, kus pole nii intensiivset liiklust.“
Aruküla asfaltkattega kergliiklustee tuleb 2,5 meetri laiune. Lepingujärgne hind on 212 999,79 eurot. Sellest 156 000 euro eest rahastab maanteeamet, 56 999,79 eurot on Raasiku valla osalus.