Pühapäeval, 26. novembril kohtusid Aruküla huvialakeskuses Pääsulind oma kooli ning Tallinna Westholmi muusikakooli, Lagedi huvistuudio Õhin, Muraste Fa Stuudio, Kiili Kunstidekooli ja Nõmme folgiringi kandleõpilased, kokku umbes 50 last koos õpetajatega. Õpetajad viisid lastele läbi õpitubasid, peale kandleõpetajate juhendas ühte töötuba tantsuõpetaja Siim Sarv, kes õpetas pärimustantse ning mängis ise ka nende saateks pilli. Lapsed said päeva jooksul osaleda kõigis viies õpitoas, peamiselt õpiti erinevaid kandlepalasid. Päev lõppes ühise pillimänguga.
Kandlepäeva korraldaja, Aruküla Pääsulinnu solfedžo- ja kandleõpetaja Piret Sternhof selgitas – ühine pillipäev nimetati Aruküla II kandlepäevaks, kuna esmakordselt said Tallinna ja Harjumaa kandleõpilased Arukülas kokku enne suvist rahvapillipidu, et koos proovi teha: „Peol oli kindel kava ja selle harjutamiseks tegime siin tõsise õppepäeva. Nüüd oli sellele vastukaaluks lustlik kandlepäev, lapsed said end proovile panna ka tantsu saateks pillimängimisega.“
Kõige nooremad kandlepäeval osalejad olid 6-7aastased koolieelikud Lagedilt. Piret Sternhofi sõnul on väikekannel, mida lapsed esimesena hakkavad õppima, selles mõttes hea pill, et juba esimeses tunnis omandab õpilane oskused laulu saateks lihtsamat lugu mängida. Kandlepäeval jagati ühislood selliselt, et nooremad mängisid lihtsamaid, pisut kauem kandlemängu õppinud lapsed juba veidi keerulisemaid palu.
„Paljud arvavad, et väikekannel on primitiivne pill, kuid tegelikult saab sellel mängida väga põnevalt ja virtuoosselt,“ märkis Aruküla õpetaja.
Varem klaverit õppinud Piret Sternhofi huvi kandle vastu sai alguse 1998. aastal, kui ta käis ühel kursusel, kus Soomest pärit koolitaja tutvustas viiekeelset väikekannelt: „Selle kõla oli imeline. Kandlemäng on väikestele lastele isegi sobivam kui klaver, see on teraapiline, mõjub rahustavalt.“
Hiljem läks ta kannelt õppima ning kursustel kohatud teiste muusikakoolide õpetajatega teebki nüüd koostööd. Kui paar aastat tagasi sai Pääsulind ühisprojektist Pikavere kooliga osta väikekandleid, tehti huvialakeskuses kandlering. Nüüd tegutseb see nii Arukülas kui Raasikul ning kool on saanud veel ühe 10 keelega väikekandle. Arukülas õpib kandle erialal kaks last, teised osalevad kandleringis, käivad ettevalmistusklassis või õpivad väikekannelt lisapillina.
Väikekannel on pill, mida saab õppida hoolimata vanusest või muusikalisest taustast, kinnitab Piret Sternhof ning julgustab kõiki huvilisi tulema kandleringi. Pääsulinnu Raasiku filiaali kandleringis käib 8 lapse kõrval õppimas ka kaks täiskasvanut.