Anija vallavolikogu kehtestas neljapäeval, 22. veebruaril toimunud istungil volikogu tööst osavõtu eest makstava tasu ja hüvitise suuruse ning maksmise korra 2024. aastal. Otsusega vähendati käesolevaks aastaks volikogu ja komisjoni liikmete tasusid. Volikogu liikmed, välja arvatud esimees ja aseesimees, saavad istungist osavõtu eest tasu senise 45 euro asemel 30 eurot ning komisjoni liikmed, kes ei ole volikogu liikmed, saavad komisjoni koosolekust osavõtu eest senise 35 euro asemel 20 eurot. Kuna volikogu liikmed komisjoni töös osalemise eest enam tasu ei saa, ei ole enam ka komisjoni istungit juhtinud esimehele või aseesimehele 45 euro suurust tasu komisjoni koosoleku läbiviimise eest.
Volikogu liige Peep Kask opositsioonis olevast reformifraktsioonist tegi ettepaneku vähendada nii volikogu kui komisjoniliikmete praegu kehtivat tasu 10 protsenti. Marek Suik samast fraktsioonist edastas majandus- ja keskkonnakomisjoni ettepaneku määrata komisjoni liikmete tasuks 0 eurot. Volikogu enamuse soovil hääletati esimesena majandus- ja keskkonnakomisjoni ettepanekut. Selle poolt olid 4, vastu 13 liiget. Peep Kase ettepaneku poolt oli 4 ja vastu 11 volinikku, 2 jäid erapooletuks. Seega ei leidnud kumbki muudatusettepanek enamuse toetust.
Margus Molok samuti opositsioonis olevast EKRE fraktsioonist lausus, et kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses on kirjas, et komisjon on volikogu tööorgan ja pole päris õige võtta töö eest tasu ära. Volikogu esimees Jaanus Kalev keskfraktsioonist vastas, et volikogu ja komisjonide töötasud on volikogu otsustada.
11 poolthäälega kehtestati volikogu liikmete tasuks 30 eurot istungil osalemise eest ning komisjoni liikmetele, kes ei kuulu volikokku, 20 eurot koosolekul osalemise eest. Volikogu liikmed komisjonides osalemise eest enam tasu ei saa. Otsuse vastu olid volikogu 5 liiget, 1 jäi erapooletuks.
Ranno Soots koalitsiooni kuuluvast Anija Ühendusest selgitas volikogu istungi ülekande jälgijatele, et Peep Kase ettepaneku kohaselt saanuks volikogu ja komisjonide liikmed suuremat tasu, kuid volikogu tegi otsuse väiksemate tasude kasuks.
„See on kokkuhoid vallaeelarvele,“ sõnas Ranno Soots.
Peep Kask vastas, et teda ajendas muudatusettepanekut tegema volikogu eelmisel istungil vastu võetud otsus vähendada volikogu esimehe tasu 10 protsenti, kuigi opositsioon tegi ettepaneku vähendada seda 50 protsenti. Ta kinnitas, kui volikogu oleks esimehe töötasu vähendanud poole võrra, oleks vähemalt 99 protsenti volikogu liikmetest olnud nõus volikogu liikme tasust täiesti loobuma.
Ta lisas, et ei pea õigeks ja õiglaseks kohelda volikogu liikmeid erinevalt, see ajendas tegema ettepanekut vähendada ka volikogu ja komisjonide liikmete tasu 10 protsenti.