Vallavolikogu uue koosseisu 17st liikmest hääletas JAAN ORUAASA poolt 10.
Anija vallavolikogus sai Keskerakond 7, valimisliit Saab Ka Teisiti 6 ning valimisliit Toimekas Koduvald ja IRL kumbki 2 kohta.
Uue koosseisu esimene istung toimus neljapäeval, 29. oktoobril. Istungit juhtinud valla valimiskomisjoni esimees, vallasekretär Annika Voosel õnnitles volikogu liikmeid ning tegi kokkuvõtte valimistulemustest Anija vallas. Valimiskomisjoni esimees teatas ka, et valimisliidust Saab Ka Teisiti volikokku valitud Marge Raja on soovinud oma volitused ennetähtaegselt lõpetada ja Keskerakonnas nimekirjast volikokku valitud Pjotr Gaitšuk palus oma volitused aastaks peatada. Nende asemel olid volikogus asendusliikmed Tarmo Tiidemaa ja Sergei Belinko.
Annika Voosel tegi ülevaaate uues volikogu koosseisust – selles on 15 meest ja 2 naist (eelmises oli 11 meest ja 8 naist), volikogu liikmete keskmine vanus on 49 aastat, seejuures noorim on 29- ja vanim 70-aastane, ning11 volikogu liiget on kõrgema, 4 keskeri- ja 2 keskharidusega.
Volikogu esimese istungi päevakorras oli esimehe ja aseesimehe valimine ning vallavalitsuse tagasiastumispalve kuulamine.
Kaarel Aruste esitas volikogu esimehe kohale Jaan Oruaasa, Viktoria Borikova pakkus Jaanus Kalevi ja Jaanus Kalev Tõnis Väli kandidatuuri. Jaan Oruaas ja Jaanus Kalev nõustusid kandideerima, Tõnis Väli taandas end.
Mõlemale kandidaadile anti võimalus end enne hääletamist volikogule tutvustada. Volikogu 17st liikmest olid salajasel hääletusel 10 Jaan Oruaasa ja 7 Jaanus Kalevi poolt. Seega sai volikogu uueks esimeheks Jaan Oruaas.
Uus esimees tänas volikogu usalduse eest ning lausus: „Loomulikult on see minu jaoks suur krediit, mis tuleb tasa teenida. Soovin, et me kõik teeksime valla jaoks seda, mis on meie võimuses. Valla all mõtlen ma kõiki kodanikke.“
Volikogu aseesimehe kohale esitas Bruno Engel Tõnis Väli ja Jaanus Kalev pakkus Valeri Jõgioja kandidatuuri. Mõlemad olid nõus kandideerima. Ka nemad sai võimaluse ennast tutvustada. Jaanus Kalev küsis Tõnis Välilt, kas ta plaanib jätkata Aegviidu vallavanemana. Tõnis Väli vastas, et andis enne valimisi valimisliidule Arenev Aegviidu nõusoleku olla nende vallavanema kandidaat. Aegviidu vallavanem valitakse sel kolmapäeval, 4. novembril.
Tõnis Väli valimist volikogu aseesimeheks toetasid 10 volikoguliiget, Valeri Jõgioja sai 7 poolthäält.
Keskerakond jäi opositsiooni
Päev enne volikogu esimest istungit kirjutasid valimisliitudest Saab Ka Teisiti ja Toimekas Koduvald ning Isamaa ja Res Publica Liidust vallavolikokku valitud 10 liiget alla koalitsiooni loomise deklaratsioonile.
Volikogus 7 kohta saanud Keskerakond jäeti opositsiooni.
Volikogu endine esimees, Keskerakonna liige Jaanus Kalev ütles Sõnumitoojale – see, et Keskerakond jäi opositsiooni, oli rahva enamuse tahe. Ta märkis, et tegi pärast valimisi koostööettepaneku valimisliidule Saab Ka Teisiti ning IRL-ile, kuid nendel oli kolm tingimust – Keskerakonna liikmed oleksid pidanud nö värvi vahetama ja end kuidagi teisiti nimetama ning nõuti vallavanema Jüri Lillsoo ja abivallavanema Valeri Jõgioja väljavahetamist.
„Me ei saanud seda aktsepteerida. Jüri Lillsoo poolt hääletas valimistel mitusada inimest,“ sõnas Jaanus Kalev.
Ta kinnitas, et ei teinud erinevalt konkurentidest enne valimist kampaaniat: „Mõtlesin, kui olen palju teinud, siis hääletab minu poolt palju inimesi, kui olen vähe teinud, saan vähe hääli. Igaüks on väärt seda, mida ta sai.“
Volikogu endine juht lisas: „Kui teine pool rääkis algul laiapõhjalisest valitsusest, siis sellest on asi väga kaugel. Praeguse seisuga ei tea mina küll Anija valla valitsemisest enam midagi. Kuid ma ei põe, teadsin, et olin valitaval kohal ning pidin arvestama, et sealt võidakse tagasi kutsuda.“
Anija vallavolikogu koosseis:
Keskerakond – Jüri Lillsoo, Marina Petrova, Valeri Jõgioja, Jaanus Kalev, Indrek Lillsoo, Viktoria Borikova ja Sergei Belinko.
Saab Ka Teisiti – Tiit Tammaru, Tõnis Väli, Ago Pärnamäe, Kalle Saarmas, Bruno Engel ja Tarmo Tiidemaa.
Toimekas Koduvald – Kaarel Aruste ja Jaan Oruaas.
IRL – Urmo Sitsi ja Rene Kaalo.