1. jaanuarist töötab Kehra tervisekeskuses kolmanda perearstina senine lastearst Maire Post.
Anija valla perearstidena jätkavad Marje Ott ja Natalija Jakovenko. Kuna kolmanda nimistu omanik Maire Tina jäi pensionile, korraldas terviseamet konkursi ning uueks perearstiks kinnitati senine laste- ja asendusarst Maire Post.
Maire Post on sündinud ja kasvanud Kehras, pärast Kehra keskkooli lõpetamist läks Tartu Ülikooli, mille lõpetas 1990. aastal pediaatrina. 1993. aastal sai temast Kehra lastearst. 2004. aastal lõpetas ülikoolis kaheaastase perearstiõppe ning on ka diplomeeritud perearst.
Siiani on Maire Post põhiliselt töötanud Kehra tervisekeskuses lastearstina, kuid vajadusel asendanud ka perearste. Nüüd on ta oma nimistuga perearst, see tähendab, et patsiente on igas vanuses.
„Kui doktor Tina nimistu oleks kahe teise arsti vahel ära jagatud, oleks nende nimistud läinud liiga suureks ning kui soovime, et meie tervisekeskuse renoveerimiseks antakse toetust, peab siin olema kolm nimistut,“ selgitas ta. Praegu on Anija valla iga perearsti nimistus keskmiselt 1700 inimest, ruumi on kõigis nimistutes.
„Oleme teiste perearstidega leppinud omavahel kokku, et lapsi kuni teise eluaastani võtan vastu endiselt mina ja ka kuni 7aastased võivad jätkata minu juures käimist, koolilapsed suunaksin hea meelega nendesse nimistutesse, kus on nende vanemad,“ ütles Maire Post.
Ta lisas, et inimestel on siiski õigus endale ja lastele perearsti valida ning ka teiste arstide nimistus olevaid lapsi ei pea tema nimistusse üle tooma ning ka tema nimistust ei pea keegi ära minema, kui ei soovi: „Eks vaatame, kuidas mul jõud üle käib. Praegu alles alustan ning aasta algus on üsna rahulik aeg. Lapsi jõudsin päevas vastu võtta 30-35, täiskasvanuid nii palju kindlasti ei jõua.“
Doktor ütles, et iga lapsega seotud probleemiga ei pea tingimata pöörduma lastearsti juurde, sageli saab aidata ka perearst: „Kui näiteks viieaastasel on jalal kriim, võib minna seda perearstile näitama.“
Ta märkis, et Kehra inimesed on viimastel aastatel üsna varmad arsti poole pöörduma, ka laste puhul tullakse niiöelda iga täppi näitama.
„Teen sellest järelduse, et mind usaldatakse ning ilmselt emasid rahustab, kui on saanud oma mure lastearstile rääkida-näidata. Samas tavalise nohu-köhaga ei peaks küll arsti juurde tulema. Kuid on ka selliseid inimesi, kes pöörduvad arsti juurde viimases hädas ning teda nähes tuleb küsida: „Kus te küll siiani olite?“,“ märkis Maire Post.
Ta võtab patsiente viiel päeval nädalas vastu samas kabinetis, kus varem – tervisekeskuse esimesel korrusel. Vastuvõtule tuleks registratuuri kaudu eelnevalt registreerida. Koos uue perearstiga töötavad kaks pereõde: Ingrit Kruber ja Jelena Vorna, kes oskavad ka ise inimesi nõustada.
„Ingrit on töötanud lasteaias, Leena olnud eluaegne lasteõde, teeb veel koduõendust ning teenindab ka teisi arste,“ lausus Maire Post.
Neil, kes tahavad telefonitsi arstiga nõu pidada, soovitab ta kõigepealt pereõele oma mure ära rääkida, kui õde aidata ei saa, teavitab ise arsti: „Kui arst peaks kogu vastuvõtuaja võtma vastu kõnesid, segab see tööd ning on ebaõiglane nende suhtes, kes on vastuvõtul.“
Uue perearsti ja Kehra tervisekeskuse kõigi töötajate suur soov on, et maja saaks renoveeritud.
„Inimeste ees on piinlik – vaadake kas või, milline on tualett. Beebisid saabki ainult minu kabinetis kontrollida, sest see on külmal ajal maja ainus soe ruum,“ rääkis Maire Post.
Anija vallavalitsus plaanib Kehra tervisekeskuse remondiks taotleda raha esmatasandi tervisekeskuste kaasajastamise meetmest.