Kehrasse võib tulla OTT

2210

Anija vallavalitsus soovib algatada Kehras Otse Tootjalt Tarbijale (OTT) kaubakohtumised.

Anija vallavanem Arvi Karotam ütles, et mõte hakata Kehras korraldama OTT kaubapäevi saadi Ida-Harju Koostöökoja uue strateegia koostamise kohaliku toidu töögrupist.
„Raasiku vallas OTT töötab ja kohalikud inimesed on selle väga hästi vastu võtnud. Arvestades Kehra suurust ja seda, kui kesine on kodumaiste juur- ja puuviljade valik kohalikes poodides, usun, et ka meie inimesed ootavad oma taluturgu. Kuna Raasiku valla OTT eestvedajal Meeli Tederil on juba kogemused, kutsusime ta appi, et kutsuda Kehras ellu samasugune kaubaturg. Ta oli lahkesti nõus,“ rääkis vallavanem.
Ta lisas, et Anija vallas on mitmeid väiketootjaid, kes ei tegele aiasaaduste kasvatamisega müügiks, kuid neil jääb oma pere kõrvalt üle üht-teist, mida võiks pakkuda teistele: „Ühest küljest anname OTTga oma valla inimestele võimaluse teenida lisaelatist, teisalt stiimuli tegeleda aiapidamise ja loomakasvatusega.“
Vallavalitsus kavatseb külavanemate kaudu anda inimestele teada, et on võimalik oma aiasaaduseid ja muud kodutoodangut hakata  müüma,  ka  Meeli  Teder  on  lubanud müüjate leidmisega aidata.
„Eeldame, et kaup on oma kasvatatud ja kvaliteetne. Meeli Teder turukorraldajana seisab selle eest, et müüdav kaup oleks oma kodukandi päritolu,“ sõnas Arvi Karotam.
Esimeste müüjatega on OTT Kehras 20. juunil Anija valla kodukandipäeval. Kui inimesed selle seal hästi vastu võtavad, on vallavanema kinnitusel kavas OTT iganädalased kaubakohtumised Kehras käivitada veel enne sügist.
Kus võiksid kaubakohtumised hakata toimuma, pole veel otsustatud: „Arvan, et Kehra turuplats on selleks sobiv koht, kus Anija valla ettevõtlikud inimesed saaksid oma aiasaadusi ja teisi kodutooteid hakata kord nädalas müüma.“

Eelmine artikkelOtsus Kehra gümnaasiumiosa kohta tehakse tuleval aastal
Järgmine artikkelHarju kõrgeim tipp on Kuusalu vallas Pala külas